golf

Afrika, Keňa. Představte si perfektní hřiště v golfovém ráji. Svěží zelené ferveje a dokonalé greeny pod zářivě modrou oblohou. V prostředí, kde se střídají azurové moře s pláněmi plnými divoké zvěře. V okolí pralesy s bezpočtem ptactva, které září všemi barvami. Antilopy a opice dovádějící na fervejích. Po boku svých přátel. Zkušený a pozorný caddy. Osvobozující odpočinek. Otevřete oči. To není sen. Afrika, to je golf v Keni – ráji golfu.

 

Golf v Keni - historie

Keňa má dlouhé dny, stálé slunce, večerní deště. Podmínky, díky nimž se hřiště udržují v perfektních podmínkách již velmi dlouhou dobu. Keňa tak vždy představovala útočiště golfistů ze severní polokoule, kteří chtěli zažít něco nového a nachvíli opustit zažitý stereotyp. Když se zde na konci 19. století usadili první Evropané, obyčejně se říkalo, že každá komunita by měla mít svůj kostel, svůj klub a také své golfové hřiště – i když, ne nutně v tomto pořadí.

V roce 1906, jen sedm let poté, co byla dokončena železnice z Mombasy do Nairobi, bylo otevřeno 1. golfové hřiště v Keni. The Nairobi Golf Club, které se později přejmenovalo na Royal Nairobi Golf Club, otevřelo brány pro golfové architekty, kteří postavili tucty hřišť po celé Keni. Hřiště se stavěla na vrcholcích hor, v úchvatné velké příkopové propadlině ale také na pobřeží indického oceánu.

 

Keňa má 42 golfových hřišť. Minimálně 8 z nich hostí velké turnaje a jsou považovány za mezinárodní standard. Řada menších hřišť oproti tomu nabízí různé zvláštnosti. Jednou z nich je hřiště postavené na svazích vyhaslé sopky Menengai v Nakuru. Přes ferveje hřiště Mount Kenya Safari Club zase prochází rovník a často je křižují i všechny možná divoká zvířata.

Proto nestačí sbalit si jen hole a rukavice, musíte si sebou přibalit taky foťák, dalekohled a pořádné boty. Vemte sebou také svou rodinu a přátele. Kterýmkoliv směrem se podíváte, golfová dovolená v Keni bude nezapomenutelným zážitkem! Afrika vás okouzlí.

Golfové cesty jsou organizovány na míru. Neváhejte se na nás obrátit a my Vám zorganizujeme golfový program přesně dle Vašich představ! Keňa je nová golfová velmoc.

 

Golfový zájezd, který se koná v okolí Nairobi a národních parků Naivasha a Mt. Kenya, spojený se safari v NP Lake Nakuru a Masai Mara, si můžete prohlédnout ZDE

Vybraná golfová hřiště:

GREAT RIFT VALLEY LODGE & RESORT

Zvolen předním golfovým resortem v Keni na hlasování World Travel Awards 2010 v Johannesburgu. Great Rift Valley golf course si zapůjčil jméno o nádherného přírodního úkazu, ve kterém je do krajiny usazen.

Poloha:  Lake Naivasha

LEISURE GOLF CLUB

Leisure golf club se nachází na jižním pobřeží Keni, přímo u proslulé pláže Diani Beach. Je považováno za nejkrásnější golfové hřiště ve východní Africe.

Poloha:  Diani Beach

NYALI GOLF AND COUNTRY CLUB

Nyali Golf & Country Club se nachází v luxusní rezidenční čtvrti Nyali, 8 km od centra Mombasy. V roce 1980 bylo tehdy devítijamkové hřiště rozšířeno o dalších devět jamek.

Poloha:  Mombasa, městská část Nyali

WINDSOR GOLF HOTEL & COUNTRY CLUB

Windsor Golf Hotel & Country Club se rozprostírá v nadmořské  výšce 1829 metrů a pyšní se úchvatným designem ve viktoriánském stylu. Okolí golfového hřiště nabízí pohled na tropický prales, kávové plantáže, jezera a další jedinečné přírodní úkazy.

Poloha:  Nairobi

VIPINGO RIDGE

Vipingo Ridge je nové golfové hřiště, které leží při pobřeží Indického oceánu asi 50 km severně od Mombasy. Vipingo Ridge čítá 2 mistrovská hřiště, která jsou postavena okolo nové klubovny. 

Poloha:  Mombasa
Zpět