Migrace 2017 (29.07. - 06.08.)

Tip CK
Termín:
Dní: 9
Typ zájezdu: safari
Lokalita: Amboseli, Nakuru, Masai Mara
Doprava: Letecky (Praha)
Strava: Plná penze
Ubytování: Hotel a kempy 3* a 4*
Cena od: Vyprodáno
Vybavení:

I letos jsme si pro Vás připravili náš již tradiční zájezd MIGRACE. Tentokrát s malou změnou. Do programu jsme zařadili místo parku Lake Nakuru raději Lake Baringo, kde se aktuálně nachází plaměňáci, kteří se díky zvýšené hladině vody v Nakuru přesunuli právě sem. Maximální počet klientů v safari minibuse bude 5 a český průvodce nebude chybět! Celá skupinka pak bude mít maximálně 15 osob.

 

Popis zájezdu:

Pohodlné safari v těch nejlepších keňských parcích, včetně velké migrace v rezervaci Masai Mara s českým průvodcem. Zájezd jsme sestavili tak, aby byl co nejpohodlnější a zároveň atraktivní a plný zážitků ze safari i z místního života. Uvidíte park Amboseli, jezera Baringo, Elementaita, projedete se v loďce na jezeře Naivasha a na závěr to nejlepší, národní rezervace Masai Mara v období velké migrace!
 

Typ zájezdu: Safari

Lokalita: Nairobi, národní park Amboseli, jezero Naivasha, Elementaita, národní park jezero Baringo, rezervace Masai Mara

Den 1. Praha - Nairobi - 29. 7. 2017 (sobota)
V sobotu večer odletíme z Prahy do Nairobi. Poletíme se společností Turkish Airlines s jedním přestupem v Istanbulu, kde máme zhruba 1,5 hodiny na přestup do letadla směr Nairobi.

Den 2. Nairobi - Amboseli - 30. 7. 2017
Po nočním letu si v Nairobi za asistence našeho průvodce vyřídíme víza, vyzvedneme zavazadla a protáhneme nohy. Cesta pokračuje rovnou do našeho prvního kempu, kterým je Sentrim Amboseli. Cestou budeme mít zastávky na občerstvení a WC. Po příjezdu do kempu se ubytujeme a následuje oběd a odpočinek po cestě. V kempu je k dispozici bazén s lehátky, a za příznivého počasí, uvidíme i zasněžený vrchol Kilimandžára. Po odpolední kávě a odpočinku navštívíme pravou masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Kdo bude chtít, může masaje podpořit tím, že si koupí něco z jejich vlastnoruční výroby.
NÁŠ TIP: Doporučujeme přibalit pro děti z masajské vesnice například propisky nebo různé malé drobnosti, které jim udělají nesmírnou radost. Odměnou Vám budou úsměvy a šťastné oči místních dětí :-)
Do kempu se vrátíme včas na večeři. Po večeři budeme mít možnost posedět u ohně nebo v baru, popovídat si s průvodcem atd.

Den 3. Amboseli - 31. 7. 2017
V 6:00 bude připravená snídaně, po které se vydáme na naše první opravdové safari do národního parku Amboseli. Po ranním safari se vrátíme zpět do kempu na oběd a odpočineme si. Odpoledne se do parku vrátíme a budeme tam až do 18:00. Poslední noc v Amboseli. Večeře je připravená, oheň hoří, masajové začínají tančit a my si vychutnáváme večerní atmosféru na safari.

Den 4. Amboseli  - Lake Naivasha - Lake Elementaita - 1. 8. 2017
Dnešní den nás čeká přejezd k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme na následující dvě noci. Cestou zastavíme na oběd, po kterém nás čeká projížďka loďkou po jezeře Naivasha. Budeme pozorovat hrochy, ptáky, žirafy, zebry. V podvečer se ubytujeme v Lake Elementaita Lodge, navečeříme se a odpočineme si po dlouhém dni.

Den 5. Lake Baringo - 2. 8. 2017
Po snídani vyrazíme do národního parku Lake Baringo, kde strávíme celý den. Oběd budeme mít sbalený sebou a sníme si jej přímo v parku. Po celodenním safari v parku se vrátíme do lodge na večeři. Letošní rok jsme do programu zařadili místo Lake Nakuru raději Lake Baringo, kde se aktuálně nachází plaměňáci, kteří se díky zvýšené hladině vody v Nakuru přesunuli právě sem.

Den 6. Lake Elementaita - Masai Mara - 3. 8. 2017
Po snídani konečně vyrazíme na to nejočekávanější dobrodružství do rezervace Masai Mara. Cestou pojedeme přes Velkou příkopovou propadlinu, kde na vyhlídkovém místě zastavíme a budeme žasnout, jakou krásu dokázala příroda vytvořit. V době oběda se ubytujeme v kempu Sentrim Mara. Po obědě si odpočineme před odpolední safari v Masai Mara. Podaří se nám již dnes spatřit jak stáda pakoňů a zeber přechází řeku Mara? Ano, i dnes nás po safari čeká večeře a večerní pohoda pod jižním křížem.

Den 7. Masai Mara - 4. 8. 2017
Dnešní den si dáme vydatnou snídani a vyrazíme na celodenní safari v rezervaci Masai Mara. Oběd budeme mít sbalený ve formě balíčku a sníme si jej v buši, abychom neztráceli čas přejezdem do kempu a zase zpět. Budeme tak mít dostatek času si migraci a Masai Maru vychutnat. Dle potřeby zajedeme do nejbližšího kempu na něco studeného a WC. Po celém dni stráveném v Masai Maře nás čeká poslední večeře a noc v divočině.

Den 8. Masai Mara - Nairobi - 5. 8. 2017
Po snídani a krátkém dopoledním safari se vrátíme do hlavního města, Nairobi. Oběd bude zajištěn cestou. V odpoledních hodinách přijedeme do Nairobi, kde se ubytujeme v centru města v hotelu Sixeighty. Večer zakončíme společnou večeří v hotelové restauraci, kde se s Keňou rozloučíme.

Den 9. Nairobi - Vídeň - 6. 8. 2017 (neděle)
Balíme a odlétáme v 05:00. Po necelých 12 hodinách jsme v Praze.

 

Poznámka k programu: možnost letecké dopravy z Vídně, Norimberku i jiných letišť.

 

Národní park Amboseli se rozprostírá na jihu Keni, téměř na hranicích s Tanzanií. Patří mezi menší parky, ale díky své poloze a snadné dostupnosti patří mezi nejnavštěvovanější keňské národní parky.  Za svoji popularitu také vděčí díky úžasnému pohledu na horu Kilimandžáro, která se ve své výšce 5 985 m.n.m. tyčí nad rozlehlými pláněmi. Krajina v parku je velmi různorodá. Prolínají se zde otevřené travnaté savany, bažiny a močály, skalnaté oblasti, ale i akáciová buš. Koncentrace zvířat v Amboseli je v období sucha poměrně vysoká. Pohybuje se zde ohromující množství divoké zvěře včetně 50 druhů savců a vodních ptáků. Králem parku je slon africký s obrovskými kly. V oblasti Amboseli žijí dodnes Masajové - legendární kmen kočovných válečníků a pastevců, kteří se živí směsí mléka a krve.  Lvi představují tradičního protivníka Masajů a boj s nimi je součástí masajských tradic.

Národní rezervace Masai Mara patří bezesporu mezi nejoblíbenější rezervace. Jedná se o chráněné území na jihozápadě Keni. Na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii. Pojmenování této oblasti je odvozeno podle názvu proslulých kočovných válečníků a pastevců– Masajů, a podle protékající řeky – Mara, která je důležitou životní tepnou tohoto parku.
 

Časově omezená nabídka, nyní pouze za:

61 500,- Kč

vyprodáno

Příplatek za jednolůžkový pokoj:   8 000,- Kč
Cena pro dítě od 13 do 18 let se dvěma dospělými na pokoji: 57 600,- Kč

 

 

Individuálně můžeme cenu upravit na rodinné stany nebo třílůžkové pokoje, atd. Prosím pište v sekci poznámka.

 

 

 

 

Letový řád:

1 TK1772 L  SA 29JUL  PRGIST HK10  1435 1820 Y M01.1E
2 TK 607 L  SA 29JUL  ISTNBO HK10  1940 0225*Y M01.2E

3 TK 608 L  SU 06AUG  NBOIST HK10  0500 1130 Y M02.1E
4 TK1769 L  SU 06AUG  ISTPRG HK10  1655 1830 Y M02.2E


Cena zájezdu obsahuje:
Leteckou přepravu Praha - Nairobi a zpět + letištní taxy v celkové hodnotě 16 000,- Kč.
Veškeré transfery v Keni.
Služby českého průvodce.
1x noc v Hotelu 680 3* v Nairobi s polopenzí.
2x noc v Sentrim Amboseli 4*, plná penze v Amboseli.
2x noc v Sentrim Elementaita Lodge 4*, plná penze v oblasti Nakuru.
2x noc v Sentrim Mara 4*, plná penze v Masai Mara.
Veškeré vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v blízkosti parku Amboseli.
Projížďka na loďce na jezeře Naivasha.
Obědy po cestě.
Privátní safari minivan s otevírací střechou a jeho vybavení.
Veškeré transfery na safari.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu neobsahuje:
Vstupní víza do Keni (vyřízení online formulářem nebo vyřídíme za Vás za 1 500,- Kč/osoba).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Některé Vaše odpovědi se dovíte v našem videoblogu v dílech Amboseli a Masai Mara:

Všechny své dotazy pište prosím v rezervačním formuláři do sekce POZNÁMKA.

Sentrim 680  3 , Nairobi, polopenze

http://media.expedia.com/hotels/1000000/900000/892000/891926/891926_33_b.jpg

Tento hotel se nachází v centru hlavního města Keni, Nairobi. Mezi zajímavosti v okolí hotelu patří městský trh, radnice, park, sloní sirotčinec ad.

Hosté pokojů v samotném hotelu mohou využít zabudovaný trezor, telefon, satelitní televizi, rozhlas, za příplatek i internetové připojení, úklidová služba k dispozici, která denně udržuje Váš pokoj v čistotě. Koupelna je součástí pokoje s vanou a sprchovým koutem.  Denně je v restauraci podávána vydatná snídaně. Součástí hotelu je taktéž směnárna, obchod se suvenýry, novinový stánek, bussines centrum, konferenční místnost. Na vyžádání je k dispozici taktéž čistírna a prádelna.

 

Sentrim Amboseli Camp  4 , Amboseli, plná penze

DSC_3282-Edit
Kemp Sentrim Amboseli nabízí ubytování a služby s výhledem na Kilimandžáro. Nachází se na okraji Národního parku Amboseli. Celkem nabízí k ubytování 60 standardních stanů a 2 stany rodinné. Všechny pokoje jsou vybaveny minibarem, vysoušečem vlasů, bezpečnostní schránkou na recepci, zařízením na kávu a čaj a vlastní teplou sprchou. Najdete zde bazén, restauraci a bar, obchod se suvenýry, masáže, recepci, 24 hodinovou ostrahu i konferenční místnost.
 

 

Sentrim Elementaita Lodge  4 , oblast Nakuru, plná penze

DSC_0001

Tato lodge se nachází na břehu jezera Elementaita asi 120 km od Nairobi a rozkládá se v klidném prostředí s nádherným výhledem na plameňáky a pelikány. Ubytovat se je možné v jedné z deseti deluxe chalup nebo v chalupě standard či rodinném domku. Všechny pokoje jsou vybaveny zařízením na čaj, kávu, mini chladničkou, TV, wifi, In-house telefonem. V rámci lodge můžete využít posilovnu, restauraci a bar, bazén s vířivkou a bar u bazénu.

 

 

Sentrim Mara  4 , Masai Mara, plná penze

Sentrim Mara kemp se nachází asi 3 kilometry od vstupní brány Sekanani. Má k dispozici recepci, lounge, restauraci, bar a ohniště, kde se dá posedět s masaji, kteří zazpívají i zatančí, bazén s lehátky.