Gorily a safari v Ugandě 2021

Je Vaším snem pozorovat vysokohorské gorily v jejich přirozeném prostředí? Ač se to nezdá, právě teď je na to ideální čas. Do konce června 2021 je totiž permit za gorilami slevněný na 400 USD (původní cena 700 USD). Také letecké spojení mezi Prahou a Entebbe je nyní levnější než kdy dřív. Přidejte si k tomu ještě prázdné hotely, parky a máte ideální kombinaci plnou dobrodružství a málo turistů. Prožijte pravé africké safari a vydejte se na trek za horskými gorilami. Zažijte na vlastní kůži vzrušující safari skrz naskrz divokou přírodou oblíbené Ugandy a pohlédněte gorilám do očí. 

Itinerář zájezdu

Odlet z Prahy, ideálně se společností Qatar Arways s jedním přestupem v Dauhá. Pro vstup do Ugandy je nyní vyžadován negativní PCR test na Covid-19 v anglickém jazyce ne starší než 120 hodin před příletem a také potvrzení o očkování proti žluté zimnici.

Po příletu projdete pasovou kontrolou a vyzvednete si svá zavazadla. Setkáte se s průvodcem, který Vás vyzvedne před letištní halou a poté budete již dále pokračovat ve svém jeepu směrem k parku Queen Elizabeth. Ještě před tím, než se vydáte na své první safari v tomto parku si dáte oběd. Po safari se ubytujete v lodgi Marafiki Lodge.

O, V.*

* S - snídaně, O - oběd, V - večeře - strava v ceně zájezdu

Dnešní dne strávíte celý v národním parku Queen Elizabeth. Ráno budete mít na výběr mezi trekem za šimpanzi (za příplatek 60 USD/osoba za permit) nebo se vydáte na ranní safari do parku v jeepu.

Odpoledne po obědě se vydáte na lodní safari do kanálu Kazinga, který je známý především obrosvkou koncentrací hrochů. Po lodním safari následuje ještě odpolední safari po cestě zpět do lodge.

S, O, V.

Po snídani pokračuje naše cesta do národního parku Bwindi. Cestou budeme projíždět jižní částí národního parku Queen Elizabeth. Odpoledne se ubytujeme v Ichumbi Lodge v Bwindi.

S, O, V.

Dnes budete vstávat brzy, protože Vás dopoledne čeká trek za horskými gorilami v NP Bwindi. Po obědě vyrazíte zpět do své lodge a odpočinete si po tomto úchvatném zážitku.

S, O, V.

Dnes se vydáte na cestu zpět do Kampaly. Cesta povede přes klikatou a hornatou ugandskou přírodu, která Vás uchvátí. Oběd si dáte po cestě ve městečku Mbarara. Cestou se zastavíme ještě na rovníku.V Entebbe se rovnou zastavíme v odběrovém centru, kde Vám bude proveden stěr na Covid-19, který je nutný jak pro návrat do ČR tak pro opuštění Ugandy. PCR test stojí 88 USD na osobu a výsledky jsou obvykle do 12 hodin od odběru.  Ubytujete se v hotelu 2 Friends na pobřeží Viktoriina jezera.

S, O.

Po snídani se Vás čeká projížďka po Viktoriiném jezeře, odkud budete mít možnost sledovat spoustu vzácných ptáků. Na loďce na jezeže strávíte celkem cca 4 hodiny a budete mít jedinečnou možnost spatřit v bažinách spoustu vzácných ptáků, např. Člunozobce africké ale i další. Po výletě se vrátíte zpět do hotelu, kde si vyzvednete své věci, dáte si oběd (na vlastní náklady), sprchu a připravíte se k večernímu odletu do ČR. 3 hodiny před odletem následuje transfer na letiště.

S.

TERMÍNY A CENY:

Termín individuální - do konce června 2021

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

Při účasti 2 osob

79 900 Kč

Při účasti 4 osob

71 900 Kč

Při účasti 6 osob

66 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

10 000 Kč


Individuálně můžeme cenu upravit na rodinné pokoje nebo třílůžkové pokoje atd. Prosím, pište v sekci poznámka. Individuálně se lze domluvit také na účasti českého průvodce.


Cena zájezdu obsahuje:

Leteckou dopravu včetně všech letištních poplatků a tax v ceně 13 000 Kč na osobu.
Služby zkušeného, místního, anglicky hovořícího průvodce.
Transfery z letiště do hotelu a zpět v Entebbe.
2x nocleh s plnou penzí v lodgi Marafiki Lodge, Queen Elizabeth National Park.
2x nocleh s plnou penzí v lodgi Ichumbi Lodge, Bwindi Impenetrable NP.
1x nocleh se snídaní v hotelu 2 Friends Beach Hotel, Entebbe.
1x denní pokoj v hotelu 2 Friends Beach Hotel, Entebbe.
Permit za horskými gorilami (400 USD na osobu).
Vstupy do parků v Ugandě viz program.
Privátní safari Jeep 4x4 s otevírací střechou.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Dostatek desinfekce na ruce a roušky.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Ugandy (žádost se podává elektronicky, poplatek je 50 USD)
Alternativní trek za šimpanzi v QENP za 60 USD/osoba.
Náklady na testy Covid-19 při odletu do Ugandy a návratu zpět (cca 1300 Kč + 88 USD/os).
Spropitné pro řidiče (5-10 USD na osobu a den).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.


Letový řád Qatar Airways:

Například:

1. CESTA - Úterý, 8. června 2021
QR292 16:45 Praha - 23:35 Dauhá
QR1385 1:50 Dauhá - 7:10 Entebbe

2. CESTA - Pondělí, 14. června 2021
QR1386 23:10 Entebbe - 5:00 Dauhá
QR291   8:15 Dauhá - 13:30 Praha

Mapa zájezdu

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy