JAMBO KENYA

Safari v Keni pohodlně, beze spěchu. Kombinace parků Amboseli a Tsavo East je ideální kombinací. Oba parky jsou zcela jiné a jedinečné. Kilimandžáro v Amboseli a červení sloni v Tsavu. Nádherná Diani Beach nakonec jako bonus. Pokud se chcete s Afrikou seznámit a mít u toho českého průvodce, je tento zájezd přesně pro Vás. Odlet zpět do Evropy je poté přímo z Mombasy. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Pavla Pěničková.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 16:10 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Průvodkyně se s Vámi setká před odletem na letišti v Praze.

Po příletu nás přivítají naši řidiči. Následuje malé překvapení a poté se již vydáme na cestu do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Kibo Safari Camp a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kibo.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Resort 4*.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Okolo poledne se vydáme na poslední safari (cestu). Tentokráte ale již směrem na letiště MOI v Mombase. Odlétáme zpět do Prahy.

Trasa zájezdu

Termín a ceny

7.12. - 15.12.2019

Dospělá osoba na dvoulůžku

52 900 Kč

Dítě do 12 let

37 900 Kč

Dítě do 18 let

46 900 Kč

Příplatek za single pokoj

6 000 Kč / osoba

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Kibo Safari Camp 4* s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp 4* s plnou penzí.
4x nocleh Diani Sea Resort 4*, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 7. PROSINCE 2019 (SOBOTA)
QR292    16:10  Praha   >   23:40  Dauhá
QR1345    2:00  Dauhá  >    8:10   Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 15. PROSINCE 2019 (NEDĚLE)
QR1334   16:50  Mombasa > 23:30  Dauhá
QR289      2:30   Dauhá  >    6:55 +1  Praha

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Jan Varga

Pavla Pěničková

průvodce na tomto zájezdu

Pavla má na starosti prodej zájezdů a služeb naší cestovní kanceláře. Vystudovala obor Agroturistika a Geovědní a montánní turismus. Miluje poznávání nových destinací, zvířata, přírodu a hudební festivaly. Ráda Vás tímto zájezdem provede.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy

16. 2. - 27. 2. 2020 12 dní

Safari v Nakuru, Masai Mara a odpočinek na pláži
Keňa

Safari v parcích Lake Nakuru a Masai Mara a jedinečná možnost spatřit západ slunce z vlaku nad Tsavo East. Český průvodce.

Praha Keňa od 65 900 Kč
5. 3. - 16. 3. 2020 12 dní

Tanzanie a Keňa s průvodcem
Tanzanie, Keňa

To nejlepší ze safari v Tanzanii a Keni s českým průvodcem.

Praha Tanzanie, Keňa od 68 900 Kč