JAMBO KENYA

Safari v Keni pohodlně, beze spěchu. Kombinace parků Amboseli a Tsavo East je ideální kombinací. Oba parky jsou zcela jiné a jedinečné. Kilimandžáro v Amboseli a červení sloni v Tsavu. Nádherná Diani Beach nakonec jako bonus. Pokud se chcete s Afrikou seznámit a mít u toho českého průvodce, je tento zájezd přesně pro Vás. Odlet zpět do Evropy je poté přímo z Mombasy. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Pavla Pěničková.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi s jedním přestupem v Istanbulu, podle letového řádu v 15:15 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 2x23 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Průvodkyně se s Vámi setká před odletem na letišti v Praze.

Po příletu nás přivítají naši řidiči. Následuje malé překvapení a poté se již vydáme na cestu do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Kibo Safari Camp a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kibo.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Přejedeme zpět na letiště a vydáme se zpět domů.

Trasa zájezdu

Termín a ceny

9.2. - 17.2.2019

Dospělá osoba na dvoulůžku

47 900 Kč

Dítě do 12 let

35 900 Kč

Dítě do 18 let

43 900 Kč

Příplatek za single pokoj

6 000 Kč / osoba

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Kibo Safari Camp s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp s plnou penzí.
4x nocleh Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

9.2. - 17.2.2019

1 TK1772 SA 09FEB  PRGIST 1515 1955
2 TK 607  SA 09FEB  ISTNBO 2135 0410*

4 TK 574  SU 17FEB  MBAIST 0425 1135
5 TK1771 SU 17FEB  ISTPRG  1340 1420

Průvodce

Jan Varga

Pavla Pěničková

průvodce na tomto zájezdu

Pavla má na starosti prodej zájezdů a služeb naší cestovní kanceláře. Vystudovala obor Agroturistika a Geovědní a montánní turismus. Miluje poznávání nových destinací, zvířata, přírodu a hudební festivaly. Ráda Vás tímto zájezdem provede.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy