JAMBO KENYA 2020

Safari v Keni pohodlně, beze spěchu. Kombinace parků Amboseli a Tsavo East je ideální kombinací. Oba parky jsou zcela jiné a jedinečné. Kilimandžáro v Amboseli a červení sloni v Tsavu. Nádherná Diani Beach nakonec jako bonus. Pokud se chcete s Afrikou seznámit a mít u toho českého průvodce, je tento zájezd přesně pro Vás. Odlet zpět do Evropy je poté přímo z Mombasy. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Eva Kaynak.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 17:10 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Průvodkyně se s Vámi setká před odletem na letišti v Praze.

Po příletu nás přivítají naši řidiči. Následuje malé překvapení a poté se již vydáme na cestu do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Sentrim Amboseli a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Sentrim.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge 4*.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Okolo poledne se vydáme na poslední safari (cestu). Tentokráte ale již směrem na letiště MOI v Mombase. Odlétáme zpět do Prahy kde přistaneme následující den v 07:40 hodin ráno.

Trasa zájezdu

TERMÍN A CENY:

25. 9. - 7. 10. 2020

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

54 500 Kč

Dítě do 12 let

37 900 Kč

Dítě do 18 let

52 500 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

8 000 Kč


Individuálně můžeme cenu upravit na rodinné stany nebo třílůžkové pokoje atd. Prosím, pište v sekci poznámka.


Cena zájezdu obsahuje:

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Sentrim Amboseli Camp 4* s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp 4* s plnou penzí.
7x nocleh Diani Sea Lodge 4*, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.


Letový řád Qatar Airways:

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 25. ZÁŘÍ 2020 (PÁTEK)
QR292    17:10  Praha   >   23:35  Dauhá
QR1345   01:55  Dauhá  >    7:50   Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 6. ŘÍJNA 2020 (ÚTERÝ)
QR1334   16:50  Mombasa > 23:25  Dauhá
QR289      2:20   Dauhá  >    7:40 +1  Praha


Průvodce:

Eva Kaynak

průvodce na tomto zájezdu

Od roku 2000 se usadila na 15 let v Keni. Postavila zde dům, porodila dvě děti. Dokončila spoustu designových projektů v Keni a Ugandě a procestovala Afriku. Po mnoha letech letech stravených v Africe věří, že Afrika je tím nejhezčím a nejdráždivějším kontinentem, kde si člověk každý den posunuje hranice toho, co je krásné. Pravidelně provází skupiny v Keni.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy