MIGRACE 2019

Velká migrace je zřejmě to nejlepší, co můžete v Keni na safari zažít. S námi si ji užijete naplno, s českým průvodcem a nejpohodlnějším možným způsobem, tedy letecky přímo z nejkrásnější africké pláže, Diani Beach. Průvodce Robert Vám ukáže krásy pláže Diani, vezme Vás do místní vesnice Ukunda, abyste nakoukli také do života místních lidí. V rámci zájezdu se zajedete podívat do mořského parku Kisite Mpunguti, kde budete mít možnost delfíny nejen pozorovat, ale při troše štěstí si s deflíny i zašnorchlovat. Násedují 2 noci a 3 dny strávíte v rezervaci Masai Mara, což je dostatek času si užít safari v době Velké migrace. Na závěr pobytu na pláži si můžete vybrat jeden z námi nabízených hotelů na Diani Beach, kde si ve stínu palem odpočinete po safari. Průvodcem u tohoto zájezdu bude náš kolega Robert Škarpa.

Národní rezervace Masai Mara patří bezesporu mezi nejoblíbenější rezervace. Jedná se o chráněné území na jihozápadě Keni. Na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii. Pojmenování této oblasti je odvozeno podle názvu proslulých kočovných válečníků a pastevců – Masajů, a podle protékající řeky – Mara, která je důležitou životní tepnou tohoto parku.

Itinerář zájezdu

Odpoledne se sejdeme všichni i s průvodcem na letišti v Praze a přeletíme společně do Keni, Mombasy. Na cestě náš čeká pouze jeden krátký přestup v katarském Dauhá.

Po příletu v 08:40 hodin ráno si na letišti MOI International Airport v Mombase, kam přiletíme, vyřídíme keňská víza. Naši řidiči nás přivítají a odvezou do cca 40 km vzdáleného hotelu Diani Sea Resort, který se stane naším výchozím bodem pro následujícíh pár dní. Ubytujeme se a zbytek dne již budeme mít volno - odpočinek po cestě a koupání v Indickém oceánu. Po celou dobu pobytu v tomto hotelu máme program all inclusive. Po večeři pro zájemce drink v místním baru s průvodcem. Kdo bude chtít spát, samozřejmě může..

Dnes nás průvodce Robert vezme na procházku po pláži. Navštívíme oblíbený plážový bar a později také místní nákupní centrum. Budeme mít možnost se projet v tuk tucích, které jsou tady hlavním dopravním prostředkem. Dnešní den zkrátka strávíme seznamováním se s okolím Diani Beach. 

Po snídani v 07:15 nás vyzvednou řidiči a pojedeme asi 55 km na jih do Shimoni, odkud budeme dále lodí pokračovat až do mořského parku Kisite Mpunguti a dále na ostrov Wasini. Budeme pozorovat delfíny, šnorchlovat a na závěr je výborný oběd s mořskými plody (můžete si zvolit i kuře nebo vegetariánské menu).

 

Podíváme se do vesnice Ukunda. Návštěva bude zahrnovat trh, kde místní obchodují snad úplně se vším, co Vás napadne. Navštívíme také školu, šamana nebo dětský sirotčinec. Dnešní den možná zažijete kulturní šok, který turista zavřený v hotelu napozná. 

Po snídani v hotelu se přesuneme doslova pár set metrů na místní letiště a přeletíme do rezervace Masai Mara. Již cestou z letiště vlastně začíná safari. Ubytujeme se v kempu Osero Camp, dáme si vydatný oběd a po odpočinku se na zbytek dne vydáme opět do rezervace na safari. Podaří se nám již dnes spatřit, jak stáda pakoňů a zeber přechází řeku Mara? Po safari nás čeká večeře a večerní pohoda pod jižním křížem.

Dnešní den si dáme vydatnou snídani a vyrazíme na celodenní safari v rezervaci Masai Mara. Oběd budeme mít sbalený ve formě balíčku a sníme si jej v buši, abychom neztráceli čas přejezdem do kempu a zase zpět. Budeme tak mít dostatek času si migraci a Masai Maru vychutnat. Dle potřeby zajedeme do nejbližšího kempu na něco studeného a WC. Po celém dni stráveném v Masai Maře nás čeká poslední večeře a noc v divočině.

I dnes ráno se po snídani ještě do parku vrátíme. Rozloučíme se se savanou a po obědě se letecky přesuneme zpět na pláž Diani. Možnost výběru ve kterém hotelu strávíme poslední 4 noci na překrásné Diani Beach. Vybírat můžete dole v sekci Termín a ceny.

Opočinek ve vybraném hotelu na Diani Beach. Průvodce se Vám individuálně může věnovat a pomoct se vším, s čím bude potřeba.

Naše dobrodržství končí a musíme se vydat zpět domů. Okolo poledne vyrazíme zpět směr letiště v Mombase a v 16:50 odletíme, opět s jedním přestupem v Dauhá, zpět do Prahy.

Trasa zájezdu

Termín a ceny

16. 8. - 28. 8. 2019

Dospělá osoba na dvoulůžku

Diani Sea Resort 

78 490 Kč

Příplatek za single pokoj

6 000 Kč / osoba

 

Výběr jiného hotelu po safari:

Diani Sea Lodge (AI) + 0 Kč
Papillon Lagoon Reef (AI) + 0 Kč
Ocean Village (poloponeze) + 2 000 Kč / osoba ve dvoulůžku
Neptune Village Hotel (AI) + 6 500 Kč / osoba ve dvoulůžku
Neptune Paradise Hotel (AI) + 6 700 Kč / osoba ve dvoulůžku
Neptune Palm Beach Hotel (AI) + 7 600 Kč / osoba ve dvoulůžku

 

(AI) = all incluisve
Ceny v single pokoji v různých hotelech Vám rádi sdělíme na požádání

Cena obsahuje

Leteckou dopravu Praha – Mombasa - Praha (s jedním přestupem) a zpět včetně všech letištních poplatků a tax. v ceně 18 000 Kč na osobu.
Leteckou dopravu Diani Beach - Masai Mara a zpět.
Služby českého průvodce.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a Diani.
Služby anglicky hovořícího delegáta.
4x nocleh v hotelu Diani Sea Resort **** s programem all inclusive na Diani Beach.
2x nocleh v Kempu Osero Camp **** v Masai Mara s plnou penzí.
Safari, ubytování a vstupy do parků viz nabídka výše.
Masai Mara - Jeep 4x4 na safari.
Služby českého průvodce na safari.
4x nocleh ve vybraném hotelu na Diani Beach v odpočinkové části zájezdu.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (pořídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html za 50 USD/osoba - budeme nápomocni). Platí pro osoby starší 16 let.
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Nápoje v průběhu ubytování na safari (v ceně jsou nápoje u snídaně)
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

QR 292  16AUG  PRGDOH      17:10 00:05
QR1333 17AUG  DOHMBA     02:40 08:40

QR1334 27AUG  MBADOH      16:50 23:25
QR 289  28AUG   DOHPRG         02:20 07:40

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Robert Škarpa

průvodce

Před deseti lety měl Robert možnost poznat Keňu a podívat se na první safari. Od té doby navštívil Keňu a východní Afriku mnohokrát. Na mnohá místa se rád vrací a stále ho dokáží překvapit a bavit. Rád fotí a baví ho sledovat úžasnou přírodu a lidi, kteří zde žijí. Cestování je pro Roberta jedinečný relax od běžného života. 

Fotogalerie

Video

Malá ukázka toho, jak to vypadá při takovém leteckém safari z Diani Beach do Masai Mara :-)

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy