Růžové jezero, střecha Afriky, červení sloni a krásná pláž

Podzimní termín. Poznejte s námi Keňu. Ideální zájezd pro všechny, kteří chtějí spojit safari spolu s pobytem na nádherné pláži Diani Beach. Zájezd je s příletem do Nairobi s následným safari v parcích Lake Nakuru, Lake Naivasha, Amboseli a Tsavo East. Postupně se dostanete až na jižní pobřeží Keni (Diani Beach), kde si po safari nádherně odpočinete. Odlet zpět do Evropy je poté přímo z Mombasy. Průvodcem u tohoto zájezdu bude specialista na Keňu Jan Varga.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi s jedním přestupem v Istanbulu, podle letového řádu v 14:35 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 2x23 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo.

Po příletu do Nairobi (02:30) si vyřídíme víza.
Transfer do hotelu v Nairobi, odpočinek.
Po snídani transfer k jezeru Naivasha, oběd, projížďka na loďce.
Transfer k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme v lodgi Sentrim Elementaita Lodge.
Nocleh a večeře v lodgi.

Po snídani celodenní safari v parku Lake Nakuru, s obědem ve formě pikniku v parku.
Plameňáci a pelikáni, celkem 400 druhů ptáků, největší keňské stádo nosorožců tuponosých, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, levhart nebo pavián a další druhy obývající rovinaté pláně.
Navštívení vodopádu Makalia Falls.
Návrat zpět do lodge okolo 18:00, večeře, přenocování.

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky.
Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Lake Nakuru se stalo útočištěm pro žirafy, nosorožce černého a také pro nosorožce bílého.

Po snídani v lodgi pojedeme do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Kibo Safari Camp a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kibo.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Dnešní den strávíme v parku Tsavo East. Budeme mít dopolední a odpolední safari. Oběd a večeře v kempu.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Vaše výprava končí. Odjíždíte na letiště a odlétáte zpět domů. :-)

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

12.10. - 23.10.2018

Dospělá osoba na dvoulůžku

63 900 Kč

Dítě do 12 let

46 900 Kč

Dítě do 18 let

59 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
1x nocleh v centru Nairobi se snídaní.
2x nocleh na safari v lodgi Sentrim Elementaita s plnou penzí..
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Kibo Safari Camp s plnou penzí.
2x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp s plnou penzí.
4x nocleh Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

12.10. - 23.10.2018

1 TK1772 T  FR 12OCT  PRGIST 1435 1810
2 TK 607 T  FR 12OCT  ISTNBO 1935 0215*

4 TK 574 T  TU 23OCT  MBAIST 0455 1155
5 TK1769 T  TU 23OCT  ISTPRG 1650 1825

Průvodce

Jan Varga

Jan Varga

průvodce na tomto zájezdu

Jan Varga
manažer CK Go Afrika

Po svém prvním tříměsíčním pobytu v Keni v roce 2009 se rozhodl, že kariéru ve stavebnictví vymění za nádhernou přírodu a práci v CK Go Afrika. Honza jezdí do Keni pravidelně, vždy na delší dobu jako průvodce a delegát a také jako spoluautor našich videoblogů.

Nezapomeňte

Pokud se chystáte na zájezd, doporučujeme zkontrolovat platnost Vašeho pasu, nezbytná očkování a Váš šatník. Dobře se obléknete na bushmanshop.cz. Našim zákazníkům posíláme slevové kódy.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy

Individuální 9 dní

Z pláže na safari
Keňa

Ideální kombinace pro nenáročné. Po příletu se aklimatizujete, odpočinete si u indického oceánu a po pár dnech vyjedete na safari.

Libovolný Keňa od 38 830 Kč