Safari v Nakuru, Masai Mara a odpočinek na pláži

Pohodlné safari v těch nejlepších keňských parcích, v Lake Nakuru a v rezervaci Masai Mara s českým průvodcem. Zájezd jsme sestavili tak, aby byl co nejpohodlnější a zároveň atraktivní a plný zážitků ze safari i z místního života. Nejprve se rozkoukáme v Africe projížďkou na lodičkách po jezeře Naivasha, kde se také točil slavný film Vzpomínky na Afriku. Celodenním safari v Lake Nakuru se trošku připravíme na zlatý hřeb našeho zájezdu, safari v Masai Mara. Velká pětka v Masai Mara bývá samozřejmostí, Nakuru zase překvapí množstím nosorožců. Naivasha a její hroši si Vás také získá. Z Nairobi na pláž se poté přesuneme třošku netradičně ale bude to stát za to! Pojedeme totiž vlakem. Služby a úroveň nových vlaků, které jezdí po zcela nové železnici mezi Mombasou a Nairobi Vás jistě překvapí. Maximální počet klientů v safari minibuse bude 6 a český průvodce nebude chybět! Celá skupinka pak bude mít maximálně 12 osob a poletíme z Prahy s jedním přestupem v Dauhá se společností Qatar Airways.

Itinerář zájezdu

Přibližně ve 14:00 hodin se všichni sejdeme na letišti v Praze a odletíme do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 16:05 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo.

Po příletu do Nairobi (8:10) si vyřídíme víza. Po malém přivítání s našimi řidiči se přesuneme k jezeru Naivasha kde se projedeme na loďkách po jezeře.  Budeme projíždět přes Velkou příkopovou propadlinu (Great Rift Valley), kde se zastavíme, protáhneme se a porozhlédneme. Na jezeře budeme pozorovat hlavně hrochy, kteří jsou tady doma. K vidění bude i spousta ptáků v čele s orlem bělohlavým, kterého se pokusíme nakrmit. Později se přesuneme k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme v lodgi Sentrim Elementaita Lodge.

Nocleh a večeře v lodgi.

Po snídani nás čeká celodenní safari v parku Lake Nakuru, s obědem ve formě pikniku v parku. Plameňáci a pelikáni, celkem 400 druhů ptáků, největší keňské stádo nosorožců tuponosých, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, levhart nebo pavián a další druhy obývající rovinaté pláně.
Po obědě, který sníme přímo v parku, navštívíme vodopád Makalia Falls. Opět vyjedeme na "safari" a budeme pozorovat zvěř. Návrat zpět do lodge okolo 18:00, večeře, přenocování.

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky. Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Lake Nakuru se stalo útočištěm pro žirafy, nosorožce černého a také pro nosorožce bílého.

Po snídani v lodgi se vydáme na cestu do Masai Mary. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Sentrim Masai Mara a po obědě nás čeká první safari v rezervaci. Uvidíme celou velkou pětku hned při prvním safari? Večeře a nocleh v kempu Sentrim Mara.

Národní rezervace Masai Mara patří bezesporu mezi nejoblíbenější rezervace. Jedná se o chráněné území na jihozápadě Keni. Na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii. Pojmenování této oblasti je odvozeno podle názvu proslulých kočovných válečníků a pastevců – Masajů, a podle protékající řeky – Mara, která je důležitou životní tepnou tohoto parku.

Dnešní den strávíme celý na safari v rezervaci Masai Mara. Oběd si vezmeme s sebou abychom se nezdržovali vracením zpátky do kempu na oběd a mohli tak prozkoumat Masai Maru pořádně. Večeře a nocleh v kempu Sentrim Mara.

Po snídani pojedeme naposledy na krátké ranní safari a poté se již vydáme na cestu zpět do Nairobi, kde si dáme oběd. Odpoledne se ubytujeme v hotelu Sentrim 680, který se nachází jen kousíček od vlakové stanice, odkud zítra ráno vyrážíme směr pobřeží, Mombasa. Večer na nás čeká výborná večeře ve stylové restauraci Carnivore kde každý může sníst kolik jen může.

Naše dobrodružství bude po snídani pokračovat ve vlaku směr Mombasa. Nová železnice, která byla slavnostně otevřena v květnu 2017 Vás překvapí. Vyjíždíme v 08:20 ráno a do Mombasy dorazíme ve 2 hodiny odpoledne. V průběhu jízdy nás čeká vlastně taky trochu safari, jelikož projíždět budete národním parkem Tsavo East. Uvidíme tedy z vlaku nějaké červené slony, zebry podél tratě? 

V Mombase nás vyzvednou naši řidiči a odvezou do cca 40 km vzdáleného hotelu Diani Sea Lodge, který se stane naším výchozím bodem pro následující dny. Ubytujeme se a zbytek dne již budeme mít volno - odpočinek po cestě a koupání v Indickém oceánu. Po celou dobu pobytu v tomto hotelu máme program all inclusive. Po večeři pro zájemce drink v místním baru s průvodcem. Kdo bude chtít spát, samozřejmě může.

Opočinek v all inclusive hotelu na Diani Beach. Průvodce se Vám individuálně může věnovat a pomoct se vším, s čím bude potřeba. Vezme Vás třeba na procházku po pláži. Můžete navštívit oblíbený plážový bar nebo také místní nákupní centrum. Budete mít možnost se projet v tuk tucích, které jsou tady hlavním dopravním prostředkem. Zájemci se mohou s průvodcem třeba podívat do místní vesnice Ukunda nebo do místního sirotčince, který naše cestovní kancelář podporuje. Návštěvou vesnice možná zažijete kulturní šok, který turista zavřený v hotelu nepozná. Kdo bude chtít, může však jen odpočívat na pláži :-)

Naše dobrodržství končí a musíme se vydat zpět domů. Okolo poledne vyrazíme zpět směr letiště v Mombase a v 16:50 odletíme, opět s jedním přestupem v Dauhá, zpět do Prahy, kde přistaneme brzy ráno následující den.

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

01. 10. - 12. 10. 2021

Dospělá osoba na dvoulůžku

69 900 Kč

Dítě do 12 let

49 900 Kč

Dítě do 18 let

63 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

 

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Jízdenku na vlak v 1. třídě (Nairobi - Mombasa).
Služby českého průvodce a řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v lodgi Sentrim Elementaita 4* s plnou penzí.
2x nocleh na safari v Masai Mara v kempu Sentrim Masai Mara 3*+ s plnou penzí.
1x nocleh v Nairobi v hotelu Sentrim 680 3* se snídaní.
5x nocleh v hotelu Diani Sea Lodge 4* s all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Večeři v restauraci Carnivore v Nairobi.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 01. ŘÍJNA 2021 (PÁTEK)
QR292 17:20  Praha > 23:45  Dauhá
QR1345 1:25  Dauhá > 7:25   Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 12. ŘÍJNA 2021 (ÚTERÝ)
QR1334 16:50  Mombasa > 23:00  Dauhá
QR289 2:35      Dauhá > 7:40         Praha

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Jan Varga  průvodce na tomto zájezdu

 

Po svém prvním tříměsíčním pobytu v Keni v roce 2009 se rozhodl, že kariéru ve stavebnictví vymění za nádhernou přírodu a práci v CK Go Afrika. Honza jezdí do Keni pravidelně, vždy na delší dobu jako průvodce a delegát a také jako spoluautor našich videoblogů.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy