Migrace 2021

Připravili jsme jako již tradičně zájezd MIGRACE, který proběhne v létě 2021. Do programu jsme zařadili národní parky Amboseli, Lake Nakuru a samozřejmě Masai Mara. Ubytování jsme zvolili na vyšší úrovni, kdy v každém z parků jsem zvolili opravdu dobré, kvalitní a hlavně dobře umístněné kempy. Maximální počet klientů v safari minibuse bude 6 a český průvodce nebude chybět! Celá skupinka pak bude mít maximálně 12 osob.

Itinerář zájezdu

Pohodlné safari v těch nejlepších keňských parcích, včetně velké migrace v rezervaci Masai Mara s českým průvodcem. Zájezd jsme sestavili tak, aby byl co nejpohodlnější a zároveň atraktivní a plný zážitků ze safari i z místního života. Uvidíte park Amboseli, jezera Elementaita, Naivasha a Nakuru a na závěr to nejlepší, národní rezervace Masai Mara v období velké migrace!

V pátek večer odletíme z Prahy do Nairobi. Poletíme se společností Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, kde máme zhruba 2 hodiny na přestup do letadla směr Nairobi.

Po nočním letu si v Nairobi za asistence našeho průvodce vyřídíme víza, vyzvedneme zavazadla a protáhneme nohy. Cesta pokračuje rovnou do našeho prvního kempu, kterým je Kibo Safari Camp v Amboseli. Cestou budeme mít zastávky na občerstvení a WC. Po příjezdu do kempu se ubytujeme a následuje oběd a odpočinek po cestě. V kempu je k dispozici bazén s lehátky. Za příznivého počasí uvidíme i zasněžený vrchol Kilimandžára. Po odpolední kávě a odpočinku navštívíme pravou masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Kdo bude chtít, může masaje podpořit tím, že si koupí něco z jejich vlastnoruční výroby.

NÁŠ TIP: 

Doporučujeme přibalit pro děti z masajské vesnice například propisky nebo různé malé drobnosti, které jim udělají nesmírnou radost. Odměnou Vám budou úsměvy a šťastné oči místních dětí. :-)

Do kempu se vrátíme včas na večeři. Po večeři budeme mít možnost posedět u ohně nebo v baru, popovídat si s průvodcem atd.

Po snídani se vydáme na naše první opravdové safari do národního parku Amboseli. Po ranním safari se vrátíme zpět do kempu na oběd a odpočineme si. Odpoledne se do parku vrátíme a budeme tam až do 18:00. Poslední noc v Amboseli. Večeře je připravená, oheň hoří, masajové začínají tančit a my si vychutnáváme večerní atmosféru na safari.

Dnešní den nás čeká přejezd k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme na následující dvě noci. Cestou zastavíme na oběd u jezera Naivasha, po kterém nás čeká projížďka loďkou. Budeme pozorovat hrochy, ptáky, žirafy, zebry. V podvečer se ubytujeme v Sentrim Elementaita Lodge, navečeříme se a odpočineme si po dlouhém dni.

Po snídani vyrazíme do národního parku Lake Nakuru, kde strávíme celý den. Oběd budeme mít sbalený s sebou a sníme si jej přímo v parku. Po celodenním safari v parku se vrátíme do lodge na večeři. Lake Nakuru je místo, kde můžete spatřit jak nosorožce bílého tak i nosorožce černého. 

Po snídani konečně vyrazíme na to nejočekávanější dobrodružství do rezervace Masai Mara. Cestou pojedeme přes Velkou příkopovou propadlinu, kde na vyhlídkovém místě zastavíme a budeme žasnout, jakou krásu dokázala příroda vytvořit. V době oběda se ubytujeme v kempu Osero Mara. Po obědě si odpočineme před odpoledním safari v Masai Mara. Podaří se nám již dnes spatřit jak stáda pakoňů a zeber přechází řeku Mara? I dnes nás po safari čeká večeře a večerní pohoda pod jižním křížem.

Dnešní den si dáme vydatnou snídani a vyrazíme na celodenní safari v rezervaci Masai Mara. Oběd budeme mít sbalený ve formě balíčku a sníme si jej v buši, abychom neztráceli čas přejezdem do kempu a zase zpět. Budeme tak mít dostatek času si migraci a Masai Maru vychutnat. Dle potřeby zajedeme do nejbližšího kempu na něco studeného a WC. Po celém dni stráveném v Masai Maře nás čeká poslední večeře a noc v divočině.

Po snídani a krátkém dopoledním safari se vrátíme do hlavního města, Nairobi. Oběd bude zajištěn cestou. V odpoledních hodinách přijedeme do Nairobi, kde se ubytujeme v centru města v hotelu Sentrim 680. Večer zakončíme společnou večeří v restauraci Carnivore, kde každý sní, kolik jen může :-) po večeři se vrátíme do hotelu, kde přespíme.

Po snídani se sbalíme a pojedeme se podívat ještě do žirafího centra, kde budete mít možnost si z ruky nakrmit žirafy. Po obědě v centru města se již vydáme na letiště a odlétáme zpět do Prahy kde přistaneme brzy ráno následující den.

   TERMÍN A CENY

23.7. - 1.8.2021

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

73 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

9 000 Kč


Individuálně můžeme cenu upravit na rodinné stany nebo třílůžkové pokoje atd. Prosím, pište v sekci poznámka.


Cena zájezdu obsahuje:

 • Leteckou přepravu Praha - Nairobi a zpět + letištní taxy v celkové hodnotě 17 000 Kč s leteckou společností Qatar Airways.
 • Služby českého průvodce.
 • 2x noc v Kibo Safari Camp 4*, plná penze v Amboseli.
 • 2x noc v Sentrim Elementaita Lodge 4*, plná penze v oblasti Nakuru.
 • 2x noc v Osero Camp 4*, plná penze v Masai Mara.
 • 1x noc v Hotelu 680 3* v Nairobi se snídaní.
 • Vstupy do parků viz program.
 • Vstup do masajské vesnice v blízkosti parku Amboseli.
 • Projížďka na loďce na jezeře Naivasha.
 • Obědy po cestě.
 • Privátní safari minivan s otevírací střechou a jeho vybavení.
 • Dostatek pitné vody v průběhu safari.
 • Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.

Cena zájezdu neobsahuje:

 • Vstupní víza do Keni (vyřízení online formulářem za 52,53 USD nebo vyřídíme za Vás celkem za 1 500 Kč/osoba).
 • Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
 • Nápoje v průběhu ubytování na safari.
 • Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád Qatar Airways:

1. CESTA - Pátek, 23. července 2021
QR292 17:20 Praha - 23:35 Dauhá
QR1345 1:25 Dauhá - 7:25 Nairobi (24. července 2021)

2. CESTA - Sobota, 31. července 2021
QR1336 17:20 Nairobi - 23:05 Dauhá
QR289   2:35 Dauhá - 7:40 Praha (1. srpna 2021)

Mapa zájezdu

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy