Safari od velkých jezer na pláž

Poznejte s námi Keňu od severu až k jihu. Ideální pro všechny, kteří chtějí spojit safari spolu s pobytem na nádherné pláži Diani Beach. Zájezd je s příletem do Nairobi s následným safari v parcích Lake Nakuru, Lake Naivasha, Amboseli a Tsavo East. Postupně se dostaneme až na jižní pobřeží Keni (Diani Beach), kde si po safari nádherně odpočinete. Odlet zpět do Evropy je poté přímo z Mombasy. Tentokráte poletíme se společností Qatar Airways, která z Prahy nabízí let nejnovějším a pohodlným boeingem 787 Dreamliner. Pestré safari v parcích, z nichž každý je úpně jiný. Průvodcem u tohoto zájezdu bude specialista na Keňu Pavla Pěničková.

Poslední 2 volná místa!

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 15:50 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x25 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo.

Po příletu do Nairobi (7:40) si vyřídíme víza. Po malém přivítání s našimi řidiči se přesuneme k jezeru Naivasha kde se projedeme na loďkách po jezeře.  Budeme projíždět přes Velkou příkopovou propadlinu (Great Rift Valley), kde se zastavíme, protáhneme se a porozhlédneme. Na jezeře budeme pozorovat hlavně hrochy, kteří jsou tady doma. K vidění bude i spousta ptáků v čele s orlem bělohlavým, kterého se pokusíme nakrmit. Později se přesuneme k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme v lodgi Sentrim Elementaita Lodge.

Nocleh a večeře v lodgi.

Po snídani celodenní safari v parku Lake Nakuru, s obědem ve formě pikniku v parku. Plameňáci a pelikáni, celkem 400 druhů ptáků, největší keňské stádo nosorožců tuponosých, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, levhart nebo pavián a další druhy obývající rovinaté pláně.
Navštívení vodopádu Makalia Falls.
Návrat zpět do lodge okolo 18:00, večeře, přenocování.

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky.
Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Lake Nakuru se stalo útočištěm pro žirafy, nosorožce černého a také pro nosorožce bílého.

Po snídani v lodgi pojedeme do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Sentrim Amboseli Camp a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Sentrim.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu Tarhi Camp kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Papillon Lagoon Reef.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Vaše výprava končí. Odjíždíte na letiště a odlétáte zpět domů. :-)

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

3.2. - 14.2.2021

Dospělá osoba na dvoulůžku

64 900 Kč - poslední 2 volná místa

Dítě do 12 let

46 900 Kč

Dítě do 18 let

61 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

 

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v lodgi Sentrim Elementaita s plnou penzí..
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Sentrim Amboseli Camp s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East ve Voi Safari Lodge s plnou penzí.
5x nocleh Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 3. ÚNORA 2021 (STŘEDA)
QR292 15:50  Praha > 23:25  Dauhá
QR1335 1:55  Dauhá > 7:40   Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 14. ÚNORA 2021 (NEDĚLE)
KQ611   18:50  Nairobi > 19:50 Nairobi
QR1342 00:55  Nairobi > 6:45  Dauhá
QR289     8:25  Dauhá > 12:45  Praha

 

Průvodce

Pavla Pěničková

průvodce na tomto zájezdu

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy

5. 11. - 16. 11. 2021 12 dní

Safari z Nairobi a odpočinek na pláži
Keňa

Safari v Keni s odpočinkem na pláži s českým průvodcem.

Praha Keňa od 59 900 Kč