To nejlepší z Tanzanie a Zanzibar

Zažijte s námi to nejlepší safari v Tanzanii, poznejte krásy starého kamenného města Stone Town a na závěr si odpočiňte na rajských plážích Zanzibaru! Poletíme rovnou na mazinárodní letiště Kilimandžáro, ze kterého je to jen kousek do parků Serengeti a Ngorongoro. Po odpoledním příletu si vyřídíme víza do Tanzanie a pojedeme do městečka Karatu. Přiblížíme se tak parku Serengeti a odpočineme si po dlouhém letu. Další dny si již budeme naplno vychutnávat safari v těch nejlepších parcích severní Tanzanie. Kombinace Serengeti a NgoroNgoro je téměř zaručená vstupenka na Velkou 5tku! :-) Ubytování v luxusním stanovém kempu v Serengeti a lodgi Rhino na okraji kráteru si opravdu užijete. Na Zanzibaru na Vás v průběhu zájezdu bude čekat krásný Maru Maru hotel v samém srdci starého města a luxusní 5* all inclusive resort Karafuu Beach Resort & Spa. Zájezdem Vás provede průvodce Jan Varga.
 

Itinerář zájezdu

Setkání s průvodcem na letišti v Praze a odlet na Kilimandžáro, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 16:05 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo.

Po příletu na Kilimandžáro si vyřídíme víza do Tanzanie a setkáme se s našimi řidiči. Následuje transfer do oblasti Karatu (jízda cca 1,5 – 2 hodiny) – přiblížení k parku Serengeti. Ubytujeme se v lodgi Farm of Dreams, navčeříme se a odpočineme si po dlouhém letu. Informační večeře s průvodcem :-)

Po snídani jízda pokračuje do jednoho z nejznámějších afrických parků vůbec, a sice Serengeti. Jízda do Serengeti povede přes nádherné území rezervace Ngorongoro a po celou dobu tak již vlastně budeme na safari. Po cestě safari v parku Serengeti. Oběd si dáme ve formě pikniku přímo v parku. Po bude následovat odpolední safari v Serengeti. V podvečer se ubytujeme v kempu Thorn Tree Camp. Večeře a nocleh.


Národní park Serengeti, je nejstarší, největší a také nejznámější Tanzanský park. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti patří také mezi nejnavštěvovanější africké parky a spousty turistů jsou někdy až otravné. Leží v severní části Tanzánie a jeho nejsevernější část je zároveň hranicí mezi Keňou a Tanzánií a také hranicí mezi Serengeti NP a Masai Mara National Reserve. Jeho rozloha je 14 763km². Jen pro představu-Česká republika má rozlohu 79000km². V Serengeti NP najdeme travnaté savany, bažiny a močály. Zcela jistě si každý návštěvník všimne i známých kusů skal vystupujících z rozlehlých rovin jako kopečky, tzv. "kopjes", které jsou tvořeny z ruly a žuly. Nejznámější je Serengeti NP, ale svými obrovskými nekonečnými rovinami, které se táhnou na kilometry daleko. Serengeti NP je známé svým mimořádně velkým počtem různých druhů zvířat a ptáků. Mezi pozoruhodné divy přírody patří migrace zvířat, ke keré dochází v Serengeti každoročně mezi prosincem a červnem. Obrovská množství zvířat putují za dešti a potravou v kruhu a pokračují přes Serengeti zpět do Keni, kde se kruh uzavírá a koloběh tak pokračuje pořád dokola už tisíce let. Stáda pakoní jsou odhadována na 1,500,000 kusů zvířat, zeber je odhadováno přes 300,000ks a přes 400,000ks je gazel Thomsonových. Stádo může být i přes 40km dlouhé. Samozřejmě že takhle velká stáda neujdou pozornosti šelem, kterých je v Serengeti dostatek. Můžeme zde vidět velké a četné smečky lvů, gepardy, levharty, hyeny a také vzácnější servaly a karakaly. Samozřejmostí je spousta druhů antilop, buvoli, hroši, žirafy, ptáci a hmyz. U řeky Grumeti jsou obrovští krokodýli, kteří zabíjí migrující zvířata. Překrásný je tzv. Severní koridor a na východní straně jsou krásná místa v okolí Lobo.

Tento den strávíme celý na safari v parku Serengeti.
Oběd bude podáván formou pikniku přímo v parku.
Návrat do kempu na večeři.
Nocleh v Thorn Tree Camp.

Po snídani se vydáme směrem zpět ke kráteru Ngorongoro. Cestou budeme mít safari v parku Serengeti. Dojedeme postupně až k okraji kráteru, kde se ubytujeme v lodgi Rhino Lodge. Naobědváme se, nabereme síly na vrchol našeho safari. Odpočatí a najezení vyrážíme na odpolední safari do "osmého divu světa". Po safari, které bude až do setmění se vrátíme zpět do lodge Rhino a budeme si užívat poslední noc na Tanzanské pevnině. Večeře, nocleh.

Chráněné území (kráter Ngorongoro) bývá označováno jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 20 000 velkých savců včetně některých velmi vzácných druhů, jako je například nosorožec černý. Zvířata se mohou volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají však v kráteru kvůli dobrým podmínkám. Převažuje zde travnatý porost, najdeme zde však i bažiny, kde žijí hlavně hroši, můžeme zde najít i nosorožce, slony, vodušky a opice. Koncentrace zvěře je tady opravdu vysoká, snad největší na celém světě. Lodge a campy, ve kterých se můžete ubytovat, jsou vystavěny na okrajích kráteru. Mezi nejluxusnější zdejší lodge patří například Ngorongoro Crater Lodge, který se nachází na jihozápadním okraji kráteru. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 2 000 m.n.m. zde může být i poměrně chladno. Teploty na dně kráteru jsou vyšší. V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života. Mezi zajímavá místa v kráteru patří například jezero Magadi. Je to mělké sodné jezero, na kterém se zdržuje velké množství plameňáků. Dalším zajímavým bodem je jezírko Mandusi Swamp, kde je pro změnu velká koncentrace hrochů.

Po snídani odhlášení z pokojů a transfer na místní letiště v Arusha a přelet na Zanzibar. Ve 12:30 odlet na Zanzibar (ověřenou místní leteckou společností) , kde Vás vyzvedne řidič a zaveze do hotelu Maru Maru, který je umístěn v samém srdci Stone Townu hned vedle staré pevnosti a Forodhani gardens. Volný program, poznávání starého města. Ubytování, odpočinek, nocleh.

Poznávání Tone Townu. Budete mít možnost si město projít s průvodcem, ale třeba také po vlastní ose :-) jak kdo bude chtít. Celý den je vymezený na Stone Town. Ubytování v hotelu Maru Maru se snídaní.

Ráno po snídani nás čeká transfer na severovýchod ostrova do hotelu Karafuu Beach Resort & Spa 5*, kde si užijete následující volné dny. All inclusive a odpočinek v hotelu.

All inclusive a odpočinek v hotelu. Bude zde možnost využít dalších možností fakultativních výletů jako třeba Spice garden atp. Ubytování v hotelu Karafuu Beach Resort & Spa 5* s all inclusive.

Po snídani se odhlásíme z pokojů a okolo poledne bude následovat transfer zpět na letiště. Naše dobrodružství končí a vracíme se domů.

Trasa zájezdu

TERMÍN A CENY:

12. 11. - 24. 11. 2021

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

98 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

8 000 Kč


Cena zájezdu obsahuje:

Mezinárodní letenku Praha - Kilimandžáro a Zanzibar - Praha včetně letištních tax a příplatků v ceně 20000 Kč/os.
Vnitrostátní přelet Arusha - Zanzibar včetně včech příplatků a tax. v ceně cca 8500 Kč/os.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari.

1x nocleh v Karatu v lodgi Farm of Dreams 4* s plnou penzí.
2x nocleh na safari v kempu Thorn Tree Tented Camp 4* s plnou penzí.
1x nocleh na safari v lodgi Rhino Lodge Ngorongoro 4* s plnou penzí.
2x nocleh na Zanzibaru ve Stone Town v hotelu Maru Maru 4* se snídaní.
4x nocleh na Zanzibaru v hotelu Karafuu Beach Resort & Spa 5* s all incluisive.

Plnou penzi v průběhu celého safari.
Jeep 4x4 s otevírací střechou po celou dobu safari v Tanzanii.
Vstupy do parků.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Tanzanie (vyřídíte online za 50 USD/os nebobo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v programu zájezdu.
Nápoje k obědu a večeři v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Na tomto zájezdu je vyžadováno mít u sebe mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici.


Letový řád Qatar Airways: *

1. CESTA: PRAHA - KILIMANDŽÁRO 12. LISTOPADU 2021 (PÁTEK)
QR292    16:05  Praha   >   23:40  Dauhá
QR1357   07:45  Dauhá  >   13:55  Kilimandžáro

2. CESTA: ZANZIBAR - PRAHA 23. LISTOPADU 2021 (ÚTERÝ)
QR1352   17:15  Zanzibar > 23:25  Dauhá
QR289      2:30   Dauhá  >    6:55  Praha (přílet do Prahy ve středu 24. listopadu)

*letový řád se po vypsání může upravit


Průvodce:

Jan Varga  průvodce na tomto zájezdu

 

Po svém prvním tříměsíčním pobytu v Keni v roce 2009 se rozhodl, že kariéru ve stavebnictví vymění za nádhernou přírodu a práci v CK Go Afrika. Honza jezdí do Keni pravidelně, vždy na delší dobu jako průvodce a delegát a také jako spoluautor našich videoblogů.

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy

Individuální 12 dní

Gorily a šimpanzi v Ugandě a odpočinek na Diani Beach v Keni
Rwanda, Uganda, Keňa

Trek za horskými gorilami a šimpanzi v Ugandě spojený s odpočinkem na nádherné keňské pláži Diani Beach.

Libovolný Rwanda, Uganda, Keňa od 116 900 Kč