Velké safari v Tanzanii

Safari v severní části Tanzanii v parcích Mkomazi, Tarangire, Serengeti, Ngorongoro, Natron. Program může být libovolně upraven, např. o rozšíření pobytu na Zanzibaru.

V 19:55 hod. přílet na letiště Kilimandžáro. Vyřídíte si víza a setkáte se s naším řidičem/průvodcem, který Vás vyzvedne a zaveze do hotelu Chanya Lodge, kde přespíte.
V – večeře. (S – snídaně, O – oběd, V – večeře)

Po snídani v lodgi se vydáte na své první safari v Tanzanii a sice do parku Mkomazi. Tento méně navštěvovaný park se nachází ne severovýchodě Tanzanie a volně přechází v park Tsavo West. Oběd formou pikniku v parku. Později odpoledne návrat zpět do Moshi, Chanya Lodge. Večeře, nocleh.

Po snídani následuje přejezd do oblasti Tarangire (cca 3 – 4 hodiny). Po cestě zastávky na občerstvení a WC. Oběd ve formě pikniku. Odpolední safari v parku Tarangire do setmění. Ubytujete se v Tarangire Simba Lodge.
S, O, V

Po brzké snídani vyrazíte na celodenní safari do parku Tarangire. Safari v parku. Oběd se bude podávat formou pikniku přímo v parku. Později navečer se vrátíte do lodge Tarangire Simba.
S, O, V

Národní park Tarangire se rozkládá na ploše téměř 2 600 km2 jihovýchodně od NP Lake Manyara. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Není tak frekventovaný jako severnější parky Serengeti a Ngorongoro, ovšem návštěvníci, kteří sem přijedou, mohou obdivovat zdejší baobabové lesy. Dalším magnetem jsou početná stáda slonů a celá plejáda dalších zvířat, jejichž hustota není o mnoho nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, celkem 550 druhů včetně 50 dravců. Tarangire je známé taky nespočtem termitišť, která jsou rozesetá po krajině.

Po snídani se vydáte na cestu ke břehům růžového jezera Natron (cca 5 – 6 hodin). Cestou navštívíte autentickou masajskou vesnici. Projíždět budete fascinující krajinou velké příkopové propadliny, navštívíte vodopády Engare sero waterfall. Později odpoledne dorazíte do kempu Lake Natron Tented Camp.
S, O, V

Ráno budete na jezeře pozorovat plameňáky a další zde přítomné ptáky. Později odpoledne se vydáte na cestu do parku Serengeti a sice do severní části až k rezervaci Masai Mara. Ubytujete se v kempu Mara Katikati Camp. Tento kemp je ideální místo pro pozorování velké migrace, která tou dobou bude mezi parky Serengeti a Masai Mara probíhat (v případě realizace v termínu od července do srpna).
S, O, V

Tento den strávíte celý na safari v parku Serengeti v její severní části. Oběd bude podáván formou pikniku přímo v parku. Návrat do kempu na večeři. Nocleh.
S, O, V

Národní park Serengeti, je nejstarší, největší a také nejznámější Tanzanský park. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti patří také mezi nejnavštěvovanější africké parky a spousty turistů jsou někdy až otravné. Leží v severní části Tanzánie a jeho nejsevernější část je zároveň hranicí mezi Keňou a Tanzánií a také hranicí mezi Serengeti NP a Masai Mara National Reserve. Jeho rozloha je 14 763km². Jen pro představu-Česká republika má rozlohu 79000km². V Serengeti NP najdeme travnaté savany, bažiny a močály. Zcela jistě si každý návštěvník všimne i známých kusů skal vystupujících z rozlehlých rovin jako kopečky, tzv. "kopjes", které jsou tvořeny z ruly a žuly. Nejznámější je Serengeti NP, ale svými obrovskými nekonečnými rovinami, které se táhnou na kilometry daleko. Serengeti NP je známé svým mimořádně velkým počtem různých druhů zvířat a ptáků. Mezi pozoruhodné divy přírody patří migrace zvířat, ke keré dochází v Serengeti každoročně mezi prosincem a červnem. Obrovská množství zvířat putují za dešti a potravou v kruhu a pokračují přes Serengeti zpět do Keni, kde se kruh uzavírá a koloběh tak pokračuje pořád dokola už tisíce let. Stáda pakoní jsou odhadována na 1,500,000 kusů zvířat, zeber je odhadováno přes 300,000ks a přes 400,000ks je gazel Thomsonových. Stádo může být i přes 40km dlouhé. Samozřejmě že takhle velká stáda neujdou pozornosti šelem, kterých je v Serengeti dostatek. Můžeme zde vidět velké a četné smečky lvů, gepardy, levharty, hyeny a také vzácnější servaly a karakaly. Samozřejmostí je spousta druhů antilop, buvoli, hroši, žirafy, ptáci a hmyz. U řeky Grumeti jsou obrovští krokodýli, kteří zabíjí migrující zvířata. Překrásný je tzv. Severní koridor a na východní straně jsou krásná místa v okolí Lobo.

Tento den strávíte celý na safari v parku Serengeti v její severní části. Oběd bude podáván formou pikniku přímo v parku. Návrat do kempu na večeři. Nocleh.
S, O, V

Tento den strávíte celý na safari v parku Serengeti. Safari bude probíhat směrem na jih a dostanete se tak do centrální části Seronera, kde se vpodvečer ubytujete v kempu Thorn Tree Camp. Oběd bude podáván formou pikniku přímo v parku. Večeře, Nocleh.
S, O, V

Poslední východ slunce na savanou Serengeti a poslední ranní safari zde. Po safari v Serengeti cesta povede směrem ke kráteru Ngorongoro. Oběd formou pikniku. Později odpoledne se ubytujete v lodgi Rhino Lodge na okraji kráteru NgoroNgoro.
S, O, V

Po snídani brzy ráno sestoupíte dolů do kráteru a čeká Vás safari v tzv. "osmém divu světa". Oběd. Pozdě odpoledne dorazíte do lodge Farm of Dreams v Karatu. Večeře, nocleh.
S, O, V

Chráněné území (kráter Ngorongoro) bývá označováno jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 20 000 velkých savců včetně některých velmi vzácných druhů, jako je například nosorožec černý. Zvířata se mohou volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají však v kráteru kvůli dobrým podmínkám. Převažuje zde travnatý porost, najdeme zde však i bažiny, kde žijí hlavně hroši, můžeme zde najít i nosorožce, slony, vodušky a opice. Koncentrace zvěře je tady opravdu vysoká, snad největší na celém světě. Lodge a campy, ve kterých se můžete ubytovat, jsou vystavěny na okrajích kráteru. Mezi nejluxusnější zdejší lodge patří například Ngorongoro Crater Lodge, který se nachází na jihozápadním okraji kráteru. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 2 000 m.n.m. zde může být i poměrně chladno. Teploty na dně kráteru jsou vyšší. V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života. Mezi zajímavá místa v kráteru patří například jezero Magadi. Je to mělké sodné jezero, na kterém se zdržuje velké množství plameňáků. Dalším zajímavým bodem je jezírko Mandusi Swamp, kde je pro změnu velká koncentrace hrochů.

Po snídani v lodgi Farm of Dreams se vydáte na poslední safari v Tanzanii a sice do parku Lake Manyara, kde můžete spatřit stromové lvy a spoustu další zvěře. Oběd formou pikniku. Odpoledne transfer na letiště Kilimandžáro.
S, O

Národní park Lake Manyara se nachází v severovýchodní Tanzanii a asi 2,5 hodiny cesty z letiště Kilimandžáro. Proto je také často navštěvován turisty, kteří míří stejným směrem dál k Ngorongoro a Serengeti. Celková rozloha parku je 330 km² a z toho 200 km² tvoří právě jezero Manyara. Park je ve světě známý hlavně svou raritou. Tou jsou „stromoví lvi“, kteří většinu dne tráví ve větvích akácií ve výšce 6 – 7 metrů nad zemí. V parku také nalézá útočiště značné množství ptactva. Můžete zde však vidět také slony, b hrochy, zebry, buvoly, žirafy, impaly i další antilopy, ale také paviány, jejichž koncentrace zde je největší na světě.

Trasa zájezdu

TERMÍN A CENY:

Termín individuální

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

od 139 900 Kč

Cena bude upravena individuálně

 


Cena zájezdu obsahuje:

Mezinárodní leteckou dopravu v optimální knihovací třídě v ceně 15 000 Kč.
Transfery z letiště do hotelu a zpět v Kilimandžáru.
2x nocleh a strava v hotelu Chanya Lodge v Moshi, plná penze.
2x nocleh v lodgi Tarangire Simba Lodge v Tarangire, plná penze.
1x nocleh v kempu Lake Natron Tented Camp, plná penze.
3x nocleh v kempu Mara Katikati Camp s plnou penzí v Serengeti.
1x nocleh v kempu Thorn Tree Camp s plnou penzí v Serengeti.
1x nocleh v lodgi Rhino Lodge s plnou penzí na okraji kráteru Ngorongoro.
1x nocleh v lodgi Farm of Dreams v Karatu s plnou penzí.
Safari Jeep 4x4 Land Cruiser s otevírací střechou včetně jeho vybavení v průběhu safari v Tanzanii.
Vysokofrekvenční vysílačka pro komunikaci v parku s rangery, dalekohledy, cool box, wifi zdarma (v případě připojení)
Dostatek minerální vody v průběhu safari.
Služby anglicky hovořícího průvodce na safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Tanzanie (pořídíte po přistání na letišti za 50 USD/osoba).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/osoba/den).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje u obědů a večeří v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy

Individuální 12 dní

Gorily a šimpanzi v Ugandě a odpočinek na Diani Beach v Keni
Rwanda, Uganda, Keňa

Trek za horskými gorilami a šimpanzi v Ugandě spojený s odpočinkem na nádherné keňské pláži Diani Beach.

Libovolný Rwanda, Uganda, Keňa od 116 900 Kč