Tomáš Plánka

Tomáš Plánka

ředitel CK Go Afrika, průvodce

Od roku 2006, kdy jako turista navštívil Keňu poprvé, se do Keni opakovaně vrací. Po krátkém odpočinku založil na Diani Beach půjčovnu horských kol a strávil ve východní Africe zhruba 6 let podnikáním. Zabýval se mimo jiné projekty zaměřenými na zlepšení přístupu místních obyvatel k pitné vodě, provozoval hotel ve Stone Town na Zanzibaru a založil místní cestovní kancelář. Díky tomu měl možnost procestovat a poznat místa a lidi jinak než běžný turista. Dlouhá léta působil také jako delegát a průvodce na safari v celé východní Africe. Jako první na světě ušel pěšky 406 km z Diani Beach v Keni do Tanzanie až na vrchol Uhuru Peak – nejvyšší bod Afriky. Tomáš má na starosti jak plánování a přípravu Vašich zájezdů, tak i samotnou realizaci.

Jan Varga

Jan Varga

manažer CK Go Afrika, průvodce

Po svém prvním tříměsíčním pobytu v Keni v roce 2009 se rozhodl, že kariéru ve stavebnictví vymění za nádhernou přírodu a práci v CK Go Afrika. Honza jezdí do Keni pravidelně, vždy na delší dobu jako průvodce, delegát a také jako spoluautor našich videoblogů.

Kamil Juwa

Kamil Juwa

Průvodce

Kamil, narozený v Polsku, začal pracovat v cestovním ruchu v roce 1997. V současné době průvodcuje zájezdy cestovní kanceláře Rainbow. Je také autorem několika oblíbených programů. Navštívil přes 70 zemí světa, ale jeho největší vášní byla po celá léta Afrika. Díky této práci měl příležitost žít a pracovat v několika zemích v Africe a na Středním východě. V zemích jako Senegal, Gambie a Guinea-Bissau každoročně provází turisty již 7 let. S Tomášem Plánkou se seznámil na Mauriciu a od této chvíle neustále plánují nové cesty a programy v Africe. Byli spolu na dvou expedicích v terénních vozech po západní Africe ale také třeba ve Rwandě, Ugandě a Keni.

Alice Kavita

Alice Kavita

rezervace, delegát

Alice je rodilá Keňanka, vystudovaná v oblasti cestovního ruchu. Pracuje u nás už od roku 2010. Má na starosti chod naší pobočky na Diani Beach. Alice se učí česky a v roce 2016 nás dokonce přijela navštívit. V České republice jí bylo sice trochu zima, ale slíbila nám, že zase přijede, protože je u nás krásně. Svůj volný čas věnuje přírodě a bohu. S Alicí se většina našich klientů v Keni osobně potká.

Robert Škarpa

Robert Škarpa

Průvodce

Před deseti lety měl Robert možnost poznat Keňu a podívat se na první safari. Od té doby navštívil Keňu a východní Afriku mnohokrát. Na mnohá místa se rád vrací a stále ho dokáží překvapit a bavit. Rád fotí a baví ho sledovat úžasnou přírodu a lidi, kteří zde žijí. Cestování je pro Roberta jedinečný relax od běžného života. 

Eva Kaynak

Eva Kaynak

průvodce

Od roku 2000 se usadila na 15 let v Keni. Postavila zde dům, porodila dvě děti. Dokončila spoustu designových projektů v Keni a Ugandě a procestovala Afriku. Po mnoha letech letech stravených v Africe věří, že Afrika je tím nejhezčím a nejdráždivějším kontinentem, kde si člověk každý den posunuje hranice toho, co je krásné. Pravidelně provází skupiny v Keni.

Pavla Pěničková

Pavla Pěničková

prodej zájezdů Rainbow, průvodce

Pavla má na starosti prodej zájezdů a služeb cestovní kanceláře Rainbow. Vystudovala obor Agroturistika a Geovědní a montánní turismus. Miluje poznávání nových destinací, zvířata,  přírodu a hudební festivaly. Ráda Vám pomůže s výběrem letní či zimní dovolené v Evropě i exotických destinacích nebo poradí při výběru poznávacího zájezdu.

Zuzana Beranová

Zuzana Beranová

průvodce

Zuzana Beranová, diplomatka a spisovatelka. K první cestě do Afriky ji inspirovala světoznámá spisovatelka a ochránkyně přírody Joy Adamsonová, která se také narodila v Opavě. Tato inspirace se ukázala Zuzaně Beranové osudnou, neboť bezprostředně po vstupu na africký kontinent okamžitě propadla jeho kouzlu. V Africe zatím prožila 14 let, vyzkoušela si drsnou Nigérii, romantickou Keňu, pokorné Zimbabwe a nakonec i působivou Namibii. Moudrost i krutost Afriky popsala ve svých knihách – Setkání se smrtí, aneb životopis opavské rodačky Joy Adamsonové, dále v románech Všechny vůně Afriky a Poslední nosorožec.

Abdul Adam Jaffar

Abdul Adam Jaffar

business relationship manager

Abdul je rodilý Ind, povoláním zlatník, který žije od dětství v Keni. Miluje cestování, safari, auta, dobré jídlo a pití. Díky jeho kontaktům máme jistotu, že se každý problém vyřeší. Abdul má na starosti zejména naše řidiče, vozový park a udržování dobrých vztahů s obchodními partnery. Společně s Tomášem tráví téměř veškerý volný čas společným cestováním po východní Africe, ale i po Evropě.