Zanzibar

Zanzibar je souhrnný název pro více než 20 ostrovů při východoafrickém pobřeží Tanzánie. Největší ostrovy Zanzibaru jsou jižní ostrov Unguja (taktéž nazývaný Zanzibar) a severní ostrov Pemba. Hlavní centrum kultury je Stone Town.

Zanzibar nabízí bohatý noční život. Můžete si užívat pláží, historie, kultury či provozovat různé adrenalinové sporty.

Stone Town je nejstarším místem Zanzibar City. Naleznete zde překrásnou architekturu, která v sobě nese vliv nejen arabský, ale též africký, evropský a indický. Stone Town charakterizují úzké uličky papasi a domy, jež mají čtvercový půdorys s 2 až 3 patry. Zřejmě nejslavnějším architektonickým prvkem Stone Townu jsou dřevěné, řezbářsky zdobené dveře. Těch opravdu starých se zachovalo okolo 500. V domech byly postaveny vždy jako první a symbolizovaly moc a postavení majitele domu. Nejstarší dveře mají čtvercový tvar, novější jsou inspirovány Indií, v horní části jsou dveře tvarované do oblouku. Častým designerským prvkem jsou úryvky koránu a přírodní ornamenty.

Nenechte si při návštěvě Zanzibaru ujít

K nejnavštěvovanějším památkám v Kamenném městě patří Dům zázraků, Palácové museum (People’s Palace), Dům doktora Livingstona a Arabská pevnost. Dále se zde nacházejí dvě katedrály a nespočet mešit. Opomenout byste neměli ani návštěvu harému sultána Barghashe. Na každém rohu jsou obchůdky s dárkovými předměty a suvenýry, které jsou zpravidla ruční prací místních řemeslníků. V ulicích Zanzibaru se také velmi dobře a levně najíte. Ne nadarmo se Zanzibaru přezdívá Ostrov koření, ochutnejte proto místní jídlo. Nebudete zklamáni!

V tomto městě můžete strávit mnoho hodin a dnů putováním fascinujícím labyrintem úzkých ulic a malých uliček. Díky své nezaměnitelné architektuře je toto město zapsáno i v seznamu UNESCO.

Zájezdy na Zanzibar

Zájezdy na Zanzibar pro Vás v tuto chvíli připravujeme.