Safari s Verčou

Tak přesně tohle přání jsme loni v létě splnili naší milé klientce a oblíbené herečce Veronice Arichteva. Populární herečka se zúčastnila našeho skupinového safari za doprovodu jejího manžela, úspěšného režiséra Bisiho Arichteva.

Touto cestou jim chceme ještě jednou poděkovat za milou společnost a zavzpomínat na africké dobrodružství na safari v národních parcích Tanzanie a Keni.

 

Co jsme zažili

Po příjemném letu a  hladkém přistání na letišti v Kilimandžáru, jsme se přesunuli do oblasti chráněného území NgoroNgoro, kde jsme se ubytovali v krásném kempu Pembeni Rhotia. Zbytek dne jsme věnovali zaslouženému odpočinku po dlouhém letu a v každém z nás dřímala touha po safari v kráteru NgoroNgoro, který bývá označován jako osmý div světa. Je zapsán ve světovém dědictví UNESCO nejen jako přírodní, ale také jako kulturní dědictví.

Po celodenním safari v kráteru NgoroNgoro, jsme se následující den časně ráno vydali do parku Tarangire. Sice se jedná o méně známý park, avšak svou bujnou vegetací a krásou předčí mnohé známější. Část parku Tarangire je nazývaná malou Serengeti a k vidění jsou tam mimo jiné velká stáda slonů.

 

Z Tarangire jsme se poté přemístili do hotelu v Moshi, kde jsme strávili noc a následující den po snídani jsme se vydali na cestu do Keni.  Zde jsme strávili noc v soukromé rezervaci Ngutuni, kde jsme měli možnost absolvovat nezapomenutelné noční safari. Safari ve tmě je plné očekávání a vzrušení.

 

Rezervace Ngutuni se nachází na okraji keňského národního parku Tsavo East. Po snídani s výhledem na napajedlo plné zvěře, jsme pokračovali k řece Galana, kde jsme strávili 2 noci uprostřed parku v kempu. Následující den po safari jsme odpočívali u řeky a užívali si výhledu na krajinu, kde se nám naskytl další dechberoucí zážitek. Majitelé  kempu Epyia Chapyiu před lety zachránili a vychovali sloní sirotky. Jeden z nich, nyní už jako dospělý samec, přešel z druhé strany řeky až k nám a začal se procházet uprostřed kempu a drbat se o stromy. Byla to neskutečná podívaná! Letos v březnu během naší návštěvy bohužel tento kemp postihly masivní záplavy, které jej nenávratně poškodily. Naší klienti, ale nemusí zoufat, pro následující termíny budeme nabízet neméně oblíbený kemp Tarhi.

Odpočinek v ráji

Závěr našeho pobytu trávíme na pláži a doslova se “válíme”. Pláž Diani Beach je jednoduše řečeno - nádherná. Nabízí nejen odpočinek, ale také spoustu atrakcí. Za zmínku rozhodně stojí projížďka na velbloudovi, možnost zapůjčení kol, výlet katamaránem anebo zapůjčení kitu. Rovněž můžete zažít procházky po dlouhých písčitých plážích, protkanými plážovými bary a okusit v nich místní atmosféru mimo all inclusive služby hotelu. Verča neotálela a většinu času trávila v baru a občas také na pláži :). Fotila si své oblíbené selfíčka, které poctivě zveřejňovala na svém “instáči”.  

Abychom ji jen nekřivdili, našla si čas a navštívila místní sirotčinec kde s dětmi strávila celý den.

Mimochodem sledovat ji můžete zde:  instagram.com/veronikaarichtev

Nový termín na rok 2020

Protože byl tento program velmi úspěšný a momentálně se jedná o nejoblíbenější safari z naší nabídky zájezdů na míru, rozhodli jsme se připravit další skupinu s českým průvodcem.

Ve dnech 5. 3. - 16. 3. 2020 máte tedy možnost využít služeb našeho zkušeného průvodce Roberta a společně v malé skupince (maximálně 12 osob) prožít úžasné safari v Tanzanii, Keni a na závěr se zrelaxovat na pobřeží Indického oceánu,  na překrásné pláži Diani Beach :).

Těšíme se na Vás

PS: nezapomeňte si opalovací krém laugh, na rovníku to fakt peče.

Další zajímavé články

4. 5. 2023

Viktoriiny vodopády: putování kolem přírodního divu Afriky

"Mosi-oa-Tunya", neboli "dýmající kouř", místní překlad těchto majestátných vodopádů.

4. 5. 2023

Gorily ve Rwandě nebo v Ugandě?

Uvažujete o zájezdu spojeném s trekem za horskými gorilami? Sepsali jsme Vám pro a proti goril v Ugandě a Rwandě.

3. 5. 2023

Safari v kráteru Ngorongoro, Tanzanie

Safari v Tanzanii, v kráteru Ngorongoro - jak probíhá?