Připravili jsme pro Vás další termín oblíbeného zájezdu s českým průvodcem a fotografem Robertem Škarpou. I tentokráte se podíváme do Tanzanie i Keni. Na tomto zájezdu postupně navštívíme naprosto úchvatný kráter Ngorongoro, parky Tarangire, Lake Manyara v Tanzanii, soukromou rezervaci Ngutuni a národní park Tsavo East v Keni. Na závěr odpočinek na krásné Diani Beach. To vše za doprovodu zkušeného českého průvodce.

Itinerář zájezdu

Odlet na Kilimandžáro, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 16:10 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Vzhledem k delšímu čekání v Dauhá jsme se rozhodli zahrnout do programu vstup do salónku Oryx, kde se dobře najíme, napijeme, kdo chce může využít plně vybavené sprchy, prostě si pohodlně odpočineme před dalším letem - v ceně zájezdu.

Ve 14:10 hod. přiletíme na Kilimandžáro, vyřídíme si víza a následuje transfer do oblasti Karatu, kde se ubytujeme v lodgi Karatu Simba Lodge. Po cestě zastávky na občerstvení a WC. Cestou si uděláme také zastávku a užijeme si vyhlídku na jezero Manyara. Ubytujeme se v lodgi, dáme si vydatnou večeři a zbytek dne již budeme jen odpočívat po dlouhém letu. 

Po snídani sjedeme do kráteru Ngorongoro na celodenní safari. Oběd se bude podávat formou pikniku přímo v parku. Později odpoledne návrat do lodge.
Večeře, nocleh.

Chráněné území (kráter Ngorongoro) bývá označováno jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 30 000 velkých savců včetně některých velmi vzácných druhů, jako je například nosorožec černý. Zvířata se mohou volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají však v kráteru kvůli dobrým podmínkám. I když zde převažuje travnatý porost, najdeme zde i bažiny, kde žijí hlavně hroši. Kromě nich zde můžeme najít i nosorožce, slony, vodušky a opice. Koncentrace zvěře je tady opravdu vysoká, snad největší na celém světě. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 2 000 m n. m. zde může být i poměrně chladno. Teploty na dně kráteru jsou vyšší. V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života. Mezi zajímavá místa v kráteru patří například jezero Magadi. Je to mělké sodné jezero, na kterém se zdržuje velké množství plameňáků. Dalším zajímavým bodem je jezírko Mandusi Swamp, kde je pro změnu velká koncentrace hrochů.

Po snídani v lodgi vyrazíme na safari tentokráte do parku Tarangire. Užijeme si naprosto jiný park než kráter NgoroNgoro. V Tarangire je krásná část, která se nazývá "Little Serengeti" a dostanete tak možnost spatřit pláně jako v Serengeti a spoustu slonů. Oběd si dáme přímo v parku a odpoledne přejedeme do města Moshi, kde se ubytujeme v lodgi Chanya Lodge. Následuje večeře, odpočinek a nocleh.


Národní park Tarangire se rozkládá na ploše téměř 2 600 km² jihovýchodně od NP Lake Manyara. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Není tak frekventovaný jako severnější parky Serengeti a Ngorongoro, ovšem návštěvníci, kteří sem přijedou, mohou obdivovat zdejší baobabové lesy. Dalším magnetem jsou početná stáda slonů a celá plejáda dalších zvířat, jejichž hustota není o mnoho nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, celkem 550 druhů včetně 50 dravců. Tarangire je známé taky nespočtem termitišť, která jsou rozesetá po krajině.

Po snídani se přesuneme do Keni. Na hraničním přechodu Taveto vyřídíme víza a přesedneme do keňských safari aut, která nás již budou na hranicích čekat. Pokračujeme v našem safari na keňské straně a jedeme do Ngutuni, soukromé rezervace, která je součástí parku Tsavo East. Ngutuni je hojná na lvy, gepardy, žirafy, buvoly ad. Již cestou do logde nás čeká safari při průjezdu národního parku Tsavo West. Ubytujeme se, dáme si oběd a odpoledne budeme odpočívat a vychutnávat si šálek čaje nebo kávu z terasy lodge s výhledem na divokou zvěř. Po večeři následuje NOČNÍ safari v rezervaci. Rangeři nám na zvířata pěkně posvítí.

Po snídani následuje velmi krátký transfer do národního parku Tsavo East, kde můžeme spatřit pro park typické červené slony. Ubytujeme se v kempu Tarhi Camp, kde si dáme oběd. Po obědě a krátkém odpočinku vyrážíme opět na safari! V podvečer se do kempu vrátíme na večeři u které můžeme pozorovat divokou zvěř u napajedla.

Národní park Tsavo patří mezi největší v Keni, ale i na světě. Jeho rozloha je 20 812 km². Tsavo protíná hlavní silnice, která spojuje Nairobi s Mombasou. Ta dělí rezervaci na dvě části: Tsavo East (11 747 km²) a Tsavo West (9 065 km²). Tsavo East je tvořen nekonečnými, mírně zvlněnými pláněmi, křovinatou vegetací a mohutnými vzrostlými baobaby. Tento park se dočkal popularity díky obrovskému množství volně žijících živočichů a také díky červeným slonům, kteří jsou takto zbarveni díky půdě, která je „červená“.

Po snídani nás čeká dopolední safari v parku - naše poslední. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. Odpoledne se již ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge. Následuje relax a odpočinek na pobřeží vyhřátého Indického oceánu s all inclusive.

Opočinek v all inclusive hotelu na Diani Beach. Průvodce se Vám individuálně může věnovat a pomoct se vším, s čím bude potřeba. Vezme Vás třeba na procházku po pláži. Můžete navštívit oblíbený plážový bar nebo také místní nákupní centrum. Budete mít možnost se projet v tuk tucích, které jsou tady hlavním dopravním prostředkem. Zájemci se mohou s průvodcem třeba podívat do místní vesnice Ukunda nebo do místního sirotčince, který naše cestovní kancelář podporuje. Návštěvou vesnice možná zažijete kulturní šok, který turista zavřený v hotelu nepozná. Nabízí se také užasný výlet za delfíny do mořského parku Kisite Mpunguti, spojený s výborným jídlem a šnorchlováním. Kdo bude chtít, může samozřejmě jen odpočívat na pláži :-)

Naše africké dobrodružství končí a musíme se vydat zpět domů. Po obědě vyrazíme zpět směr letiště v Mombase a v 16:50 odletíme, opět s jedním přestupem v Dauhá, zpět do Prahy, kde přistaneme brzy ráno následující den.

Trasa zájezdu

Termín a ceny

5. 3. - 16. 3. 2020   -   POSLEDNÍ 2 MÍSTA

Dospělá osoba na dvoulůžku

68 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

 

Na tomto zájezdu je vyžadováno mít u sebe mezinárodní očkovací průkaz s očkováním proti žluté zimnici.

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Kilimandžáro, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků se společností Qatar airways.
Transfery z letiště v Tanzanii a na letiště v Mombase.
2x nocleh v Karatu Simba Lodge v průběhu safari s plnou penzí.
1x nocleh s plnou penzí v lodgi Chanya Lodge v Moshi.
1x nocleh s plnou penzí v lodgi Ngutuni.
1x nocleh s plnou penzí v kempu Tarhi Camp v Tsavo East.
4x nocleh s all inclusive v hotelu Diani Sea Lodge na Diani Beach v Keni.
Služby česky hovořícího průvodce po celou dobu safari.
Vstupy do všech národních parků a rezervací v Keni i Tanzanii.
Safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari v KENI.
Safari jeep 4x4 v průběhu safari v Tanzanii.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Vstup do letištního salónku Oryx v Dauhá.
Pojištění CK proti úpadku a poplatek do GF.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni a Tanzanie (do Keni elektronicky 52,53 USD, do Tanzanie pořídíte po přistání na letišti za 50 USD/osoba).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Příplatek za single pokoj 8 000 Kč / osoba

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - KILIMANDŽÁRO 5. BŘEZNA 2020 (ČTVRTEK)
QR292 16:10  Praha > 23:40  Dauhá
Letištní salónek Oryx v ceně zájezdu!
QR1357 08:00  Dauhá > 14:10   Kilimandžáro

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 15. BŘEZNA 2020 (NEDĚLE)
QR1334 16:50  Mombasa > 23:30  Dauhá
QR289 2:30      Dauhá > 6:55         Praha

Poletíme s Qatarem jen s jedním přestupem v Dauhá.

Průvodce

Robert Škarpa

průvodce

Před deseti lety měl Robert možnost poznat Keňu a podívat se na první safari. Od té doby navštívil Keňu a východní Afriku mnohokrát. Na některá místa se rád vrací a stále ho dokáží překvapit a bavit. Rád fotí a baví ho sledovat úžasnou přírodu a lidi, kteří zde žijí. Cestování je pro Roberta jedinečný relax od běžného života. 

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy