Safari od velkých jezer na pláž

Naše klasika, která se neomrzí. Safari v Nakuru, Amboseli, Tsavu a odpočinek na Diani Beach. Beze spěchu, pohodlně, komfortně. Odlet z Prahy s Qatar Airways vždy jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Pavla Pěničková.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi novým Boeingem 787 Dremliner podle letového řádu v 16:10 z Prahy (Qatar Airways, jeden přestup v Dauhá). Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo.

Po příletu do Nairobi (v 8:10) projdeme pasovou a vízovou kontrolou. Po malém přivítání s našimi řidiči se přesuneme k jezeru Naivasha, kde se projedeme na loďkách po jezeře. Cestou budeme projíždět přes Velkou příkopovou propadlinu (Great Rift Valley), kde budeme mít chvilku na protáhnutí a porozhlédnutí. Na jezeře budeme pozorovat hlavně hrochy, kteří jsou tady doma. K vidění bude i spousta ptáků v čele s orlem bělohlavým, kterého se pokusíme nakrmit. Později se přesuneme k jezeru Elementaita, kde se ubytujeme v lodgi Sentrim Elementaita Lodge.

Nocleh a večeře v lodgi.

Po snídani následuje celodenní safari v parku Lake Nakuru s obědem ve formě pikniku. V tomto parku žijí především plameňáci a pelikáni (celkem 400 druhů ptáků), největší keňské stádo nosorožců tuponosých, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, levhart nebo pavián a další druhy zvířat obývající rovinaté pláně.
Navštívíme také vodopád Makalia Falls.
Návrat zpět do lodge okolo 18:00, večeře, přenocování.

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky.
Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Lake Nakuru se stalo útočištěm pro žirafy, nosorožce černého a také pro nosorožce bílého.

Po snídani v lodgi pojedeme do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Sentrim Amboseli a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu Ashnil Aruba přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Vaše výprava končí. Odjíždíte na letiště a odlétáte zpět domů kde přistanete brzy ráno následující den. :-)

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

2. 2. - 14. 2. 2020

Dospělá osoba na dvoulůžku

62 900 Kč

Dítě do 12 let

45 900 Kč

Dítě do 18 let

59 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

 

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v lodgi Sentrim Elementaita s plnou penzí..
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Sentrim Amboseli s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v Ashnil Aruba s plnou penzí.
5x nocleh Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč/os. - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.
Komplexní cestovní pojištění od ČP včetně storna zájezdu (860 Kč/os).

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 2. ÚNORA 2020 (NEDĚLE)
QR292 16:10  Praha > 23:40  Dauhá
QR1345 2:00  Dauhá > 8:10   Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 13. ÚNORA 2020 (ČTVRTEK)
QR1334 16:50  Mombasa > 23:30  Dauhá
QR289 2:30      Dauhá > 6:55         Praha

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Jan Varga

Pavla Pěničková

průvodce na tomto zájezdu

Pavla má na starosti prodej zájezdů a služeb naší cestovní kanceláře. Vystudovala obor Agroturistika a Geovědní a montánní turismus. Miluje poznávání nových destinací, zvířata, přírodu a hudební festivaly. Ráda Vás tímto zájezdem provede.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy