Safari od velkých jezer na pláž

Naše klasika, která se neomrzí. Safari v Nakuru, Amboseli, Tsavu a odpočinek na Diani Beach. Beze spěchu, pohodlně, komfortně. Odlet je možný z Prahy, Vídně nebo odkud preferujete.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi.

Po příletu do Nairobi projdete pasovou a vízovou kontrolou. Po malém přivítání s našimi řidiči se přesunete k jezeru Naivasha, kde se projedete na loďkách po jezeře. Cestou budete projíždět přes Velkou příkopovou propadlinu (Great Rift Valley), kde budete mít chvilku na protáhnutí a porozhlédnutí. Na jezeře budete pozorovat hlavně hrochy, kteří jsou tady doma. K vidění bude i spousta ptáků v čele s orlem bělohlavým, kterého se pokusíme nakrmit. Později se přesunete k jezeru Elementaita, kde se ubytujete v lodgi Sentrim Elementaita Lodge.

Nocleh a večeře v lodgi.

Po snídani následuje celodenní safari v parku Lake Nakuru s obědem ve formě pikniku. V tomto parku žijí především plameňáci a pelikáni (celkem 400 druhů ptáků), největší keňské stádo nosorožců tuponosých, žirafa Rothschildova, voduška velká, bahnivec, buvol, ale i lev, levhart nebo pavián a další druhy zvířat obývající rovinaté pláně.
Navštívíte také vodopád Makalia Falls.
Návrat zpět do lodge okolo 18:00, večeře, přenocování.

Národní park Lake Nakuru je chráněná oblast v Keni. Nachází se severozápadně od hlavního města Nairobi. Charakter přírody se vyznačuje vodní plochou jezera Nakuru a na západě hornatými skalisky.
Jezero Nakuru je jedním z nejobdivovanějších jezer v Keni. Nachází se na dně nejdelší pukliny zemské kůry - Great Rift Valley. Lake Nakuru se stalo útočištěm pro žirafy, nosorožce černého a také pro nosorožce bílého.

Po snídani v lodgi pojedete do parku Amboseli. Po cestě budete mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujete se v kempu Sentrim Amboseli a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíte masajskou vesnici, kde Vám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu.

Hned po brzké snídani vyrážíte do parku, kde strávíte dnešní den. V Amboseli budete mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíte do kempu na oběd a odpočinete si. Po obědě se do parku vrátíte na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes cesta pokračuje do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budete mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na Vás už netrpělivě čeká. Cestou Vás čeká dopolední safari a poté se ubytujete v kempu Ashnil Aruba přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáte oběd. Po odpočinku může začít odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíte, dáte si večeři a posedíte u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani je na řadě poslední safari v parku. Oběd již bude podáván mimo park. Po obědě vyrážíte na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujete v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Vaše výprava končí. Odjíždíte na letiště a odlétáte zpět domů kde přistanete brzy ráno následující den. :-)

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

Libovolný termín - cena bude upravena na míru 

Dospělá osoba na dvoulůžku

od 64 900 Kč

Dítě do 12 let

od 45 900 Kč

Dítě do 18 let

od 59 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

 

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha (případně jiné) včetně letištních tax a příplatků v ceně 17 000 Kč / osoba.
Služby anglicky hovořícího průvodce a řidiče po celou dobu safari a pobytu na Diani Beach.
Služby anglicky hovořícího delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v lodgi Sentrim Elementaita s plnou penzí..
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Sentrim Amboseli s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v Ashnil Aruba s plnou penzí.
5x nocleh Diani Sea Lodge, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč/os. - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.
Komplexní cestovní pojištění od ČP včetně storna zájezdu (860 Kč/os).

Letový řád

Individuální - vyhledáme ten nejvhodnější let právě pro Vás

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy