Safari z Nairobi a odpočinek na pláži

Safari v Keni v naší již osvědčené kombinaci parků Amboseli a Tsavo East. Oba parky jsou zcela jiné a jedinečné. Kilimandžáro v Amboseli a červení sloni v Tsavu. Nádherná Diani Beach nakonec jako bonus. Pokud se chcete s Afrikou seznámit a mít u toho českého průvodce, je tento zájezd přesně pro Vás. Večer přiletíme do Nairobi a po dlouhém letu se krásně vyspíme a načerpáme síly na safari. Přes parky Amboseli a Tsavo postupně sjedeme až na pláž Diani Beach. Odlet zpět do Prahy je poté přímo z Mombasy, s jedním přestupem v Dauhá. Poletíme pohodlně se společností Qatar Airways vždy s jedním přestupem. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Tomáš Plánka.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 17:20 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Průvodce se s Vámi setká před odletem na letišti v Praze.

Po příletu do Nairobi (7:25) si vyřídíme víza. Po malém přivítání s našimi řidiči se přesuneme do parku Amboseli. Po cestě budeme mít přestávky na občerstvení a WC. Ubytujeme se v kempu Kilima Safari Camp a dáme si oběd. Po obědě nás čeká odpočinek a volno například na osvěžení v bazénu. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kilima.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge 4*.

Opočinek v all inclusive hotelu na Diani Beach. Průvodce se Vám individuálně může věnovat a pomoct se vším, s čím bude potřeba. Vezme Vás třeba na procházku po pláži. Můžete navštívit oblíbený plážový bar nebo také místní nákupní centrum. Budete mít možnost se projet v tuk tucích, které jsou tady hlavním dopravním prostředkem. Zájemci se mohou s průvodcem třeba podívat do místní vesnice Ukunda nebo do místního sirotčince, který naše cestovní kancelář podporuje. Návštěvou vesnice možná zažijete kulturní šok, který turista zavřený v hotelu nepozná. Kdo bude chtít, může však jen odpočívat na pláži :-)

Naše dobrodržství končí a musíme se vydat zpět domů. Okolo poledne vyrazíme zpět směr letiště v Mombase a v 16:50 odletíme, opět s jedním přestupem v Dauhá, zpět do Prahy, kde přistaneme brzy ráno následující den.

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

5.11. - 16.11.2021

Dospělá osoba na dvoulůžku

59 900 Kč

Dítě do 12 let

39 900 Kč

Dítě do 18 let

57 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Kilima Safari Camp 4* s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp 4* s plnou penzí.
7x nocleh Diani Sea Lodge 4*, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.
Poplatek do garančního fondu CK.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 5. LISTOPADU 2021 (PÁTEK)
QR 292  17:20 Praha > 23:40 Dauhá
QR1345 1:35 Dauhá > 7:25 Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 16. LISTOPADU 2021
QR1334  16:50 Mombasa > 23:00 Dauhá
QR 289  02:35 Dauhá > 07:40 Praha +1 den

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Tomáš Plánka

ředitel CK Go Afrika, průvodce

Od roku 2006, kdy jako turista navštívil Keňu poprvé, se do Keni opakovaně vrací. Po krátkém odpočinku založil na Diani Beach půjčovnu horských kol a strávil ve východní Africe zhruba 6 let podnikáním. Zabýval se mimo jiné projekty zaměřenými na zlepšení přístupu místních obyvatel k pitné vodě, provozoval hotel ve Stone Town na Zanzibaru a založil místní cestovní kancelář. Díky tomu měl možnost procestovat a poznat místa a lidi jinak než běžný turista. Dlouhá léta působil také jako delegát a průvodce na safari v celé východní Africe. Jako první na světě ušel pěšky 406 km z Diani Beach v Keni do Tanzanie až na vrchol Uhuru Peak – nejvyšší bod Afriky. Tomáš má na starosti jak plánování a přípravu Vašich zájezdů, tak i samotnou realizaci.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy