Safari z Nairobi a odpočinek na pláži

Safari v Keni v naší již osvědčené kombinaci parků Amboseli a Tsavo East. Oba parky jsou zcela jiné a jedinečné. Kilimandžáro v Amboseli a červení sloni v Tsavu. Nádherná Diani Beach nakonec jako bonus. Pokud se chcete s Afrikou seznámit a mít u toho českého průvodce, je tento zájezd přesně pro Vás. Večer přiletíme do Nairobi a po dlouhém letu se krásně vyspíme a načerpáme síly na safari. Přes parky Amboseli a Tsavo postupně sjedeme až na pláž Diani Beach. Odlet zpět do Prahy je poté přímo z Mombasy, s jedním přestupem v Dauhá. Poletíme pohodlně se společností Qatar Airways vždy s jedním přestupem. Průvodcem u tohoto zájezdu bude Eva Kaynak.

Itinerář zájezdu

Odlet do Nairobi, novým Boeingem 787 Dremlinerem s Qatar Airways s jedním přestupem v Dauhá, podle letového řádu v 08:25 z Prahy. Váha zavazadel je v tomto případě 1x30 kg odbavované zavazadlo a 8 kg příruční zavazadlo. Průvodce se s Vámi setká před odletem na letišti v Praze. Po příletu nás přivítají naši řidiči. Následuje malé překvapení a poté se již vydáme do hotelu 67 Airport Hotel a vyspíme se po dlouhé cestě.

Po vynikající snídani v hotelu se vydáme na cestu do parku Amboseli. Po cestě budeme mít přestávky na občerstvení a WC. Ubytujeme se v kempu Kilima Safari Camp a dáme si oběd. Po obědě nás čeká odpočinek a volno například na osvěžení v bazénu. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kilima.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme v kempu přímo uprostřed parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do kempu vrátíme, dáme si večeři a posedíme u ohně s výhledem na napajedlo.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge 4*.

Opočinek v all inclusive hotelu na Diani Beach. Průvodce se Vám individuálně může věnovat a pomoct se vším, s čím bude potřeba. Vezme Vás třeba na procházku po pláži. Můžete navštívit oblíbený plážový bar nebo také místní nákupní centrum. Budete mít možnost se projet v tuk tucích, které jsou tady hlavním dopravním prostředkem. Zájemci se mohou s průvodcem třeba podívat do místní vesnice Ukunda nebo do místního sirotčince, který naše cestovní kancelář podporuje. Návštěvou vesnice možná zažijete kulturní šok, který turista zavřený v hotelu nepozná. Kdo bude chtít, může však jen odpočívat na pláži :-)

Naše dobrodržství končí a musíme se vydat zpět domů. Okolo poledne vyrazíme zpět směr letiště v Mombase a v 16:50 odletíme, opět s jedním přestupem v Dauhá, zpět do Prahy, kde přistaneme brzy ráno následující den.

Trasa zájezdu

Termíny a ceny

12.3. - 23.3.2020

Dospělá osoba na dvoulůžku

55 900 Kč

Dítě do 12 let

39 900 Kč

Dítě do 18 let

52 900 Kč

Příplatek za single pokoj

8 000 Kč / osoba

Cena obsahuje

Mezinárodní letenku Praha - Nairobi, Mombasa - Praha včetně letištních tax a příplatků.
Služby českého průvodce a místního řidiče po celou dobu safari.
Služby českého delegáta na Diani Beach.
1x nocleh se snídaní v Nairobi v hotelu 67 Airport Hotel 4*.
2x nocleh na safari v Amboseli v kempu Kilima Safari Camp 4* s plnou penzí.
1x nocleh na safari v Tsavo East v kempu Tarhi Camp 4* s plnou penzí.
6x nocleh Diani Sea Lodge 4*, all inclusive.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Privátní safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari z Nairobi.
Vstupy do parků.
Vstup do masajské vesnice v okolí Amboseli.
Transfer z letiště do hotelu a zpět v Mombase a v Nairobi.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku.
Poplatek do garančního fondu CK.

Cena neobsahuje

Vstupní víza do Keni (vyřídíte online na adrese http://evisa.go.ke/evisa.html  - budeme nápomocni, nebo za poplatek 1500 Kč - vyřídíme za Vás).
Spropitné (pro řidiče doporučujeme 10 USD/den/osoba – v případě spokojenosti, není povinné).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Letový řád

Qatar Airways

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 12. BŘEZNA 2020 (ČTVRTEK)
QR 290  08:25 Praha > 16:15 Dauhá
QR1341 17:35 Dauhá > 23:35 Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 22. BŘEZNA 2020 (NEDĚLE)
QR1334  16:50 Mombasa > 23:12 Dauhá
QR 289  02:30 Dauhá > 06:55 Praha +1 den

Poletíme s Qatarem jen s jedním krátkým přestupem v Dauhá.

Průvodce

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy

Individuální 10 dní

Po stopách goril, šimpanzů a nosorožců
Uganda

Zažijte jeden z nejzajímavějších zájezdů v africké Ugandě. Nejprve se vydáte za nosorožci, poté za šimpanzi a nakonec i za horskými gorilami.

Libovolný Uganda od 99 900 Kč
Individuální 11 dní

Safari na divokém jihu Tanzanie
Tanzanie

Safari v opomíjených parcích Ruaha a Selous v divoké části jižní Tanzanie. Minimum turistů a nedotčené parky plné divoké zvěře. Luxusní ubytování ve 4* kempech.

Praha, Vídeň, jiné Tanzanie od 96 900 Kč