Výstup na Kilimandžáro cestou Machame a safari

Výstup na Kilimandžáro cestou Machame v malé, mezinárodní skupince zakončené safari v národních parcích Lake Manyara a Tarangire. V ceně je zahrnuta letenka na Kilimandžáro v ceně 14 000 Kč. Odlet si můžete zvolit z Prahy, Vídně nebo i z jiných měst.

Itinerář zájezdu

Odlet na Klimandžáro. V ceně zájezdu je kalkulováno s cenou letenky 14 000 Kč. Zvolte si odletové místo a my Vám pohledáme nejvhodnější let. V případě, že bude letenka levnější, rozdíl Vám odečteme, v případě, že bude letenka dražší, bude dopočítán rozdíl v ceně.

Přílet do Tanzanie. Po vyřízení víz budete vyzvednuti řidičem partnerské CK. Transfer do Moshi kde se ubytujete v hotelu Chanya Lodge. V podvečer proběhne briefing s průvodci, kteří Vás povedou na cestě k vrcholu Kilimandžára. Budete mít možnost si chybějící vybavení vypůjčit přímo na místě. Po briefingu společná večeře.
V (Večeře).

Po snídani se vydáte cestu jeepem k bráně Machame, kde se setkáte s průvodci a portýri. Započne výšlap, který povede pralesem až do horské chaty Machame. Oběd bude podáván cestou.
Trek potrvá 5 - 7 hodin, 9 km, převýšení 1200 m.
Večeře, přenocování.
S, O, V (Snídaně, Oběd, Večeře)

Po brzké snídani pokračujeme přes rašeliniště k náhorní plošině Shira. Oběd podáván ve výšce cca 3600 mnm formou pikniku. Po obědě výstup pokračuje až do kempu Shira. Cestou můžete pozorovat třeba vedlejší horu Mt. Meru.
Trek potrvá 5 - 7 hodin, 7 km, převýšení 845 m. Večeře, přenocování.
S, O, V

Po snídani cesta pokračuje na východ směrem k Barranco Valley. Budete stoupat až do výšky 4530 mnm k Lawa Tover a poté sestoupíte do údolí Barranco a ke kempu, který leží ve výšce 3950 mnm. Tento den je zároveň aklimatizační. Zvyknete si na vyšší nadmořskou výšku. Oběd podáván cestou.
Trek potrvá 6 - 8 hodin, 10 km, převýšení 1300 m. Večeře, přenocování.
S, O, V

Aklimatizační den.
Trek do Karanga Camp (4 035 m n.m.)
3 - 5 hodin, 6 km, převýšení 500 m.
S, O, V

Cesta pokračuje přes řeku a skalnaté plošiny. Po cestě musíte překonat pár strmých stěn. Oběd podáván cestou. Po 3 - 4 hodinovém výstupu dorazíte do kempu Barafu (4 650 m n.m.), který je vystavěn na skálách. Z kempu jsou nádherné výhledy na okolní krajinu.
Trasa 4 km, 615 m převýšení. Večeře, přenocování.
S, O, V

Přibližně o půlnoci vyrazíte na noční trek na vrchol. Terén není složitý, ale musíte překonat převýšení 1295 m. Za svítání dorazíte na vrchol Uhuru Peak, který je v nadmořské výšce 5 895 m. Po chvíli odpočinku na vrcholu se vydáte na sestup do chaty Mweka. Teplý oběd podáván v kempu Barafu. Pokračování v sestupu do kempu Mweka.
Jedná se o nejnáročnější den treku (délka treku 13 - 15 hod, 19 km). Večeře, nocleh.
S, O, V

Po snídani sestup zpět ke vstupní bráně Mweka. Oběd podáván cestou. Trasa 10 km, 3 - 4 hodiny. U brány obdržíte od vedení parku svůj certifikát za zdolání vrcholu. Přesun zpět do hotelu Mountain Inn a osobní volno (teplá sprcha po 7 dnech). Večeře, nocleh.
S, O, V

Odpočinek po výstupu na Kilimanžáro. V podvečer briefing před safari.
S, O, V

Po snídani se již vydáte na safari v jeepu 4x4. Cesta povede do národního parku Lake Manyara, kde můžete spatřit stromové lvy a spoustu další zvěře. Oběd formou pikniku. Později odpoledne se přesunete k národnímu parku Tarangire, kde se ubytujete v Lodgi (nejspíše Tarangire Simba Lodge nebo lepší). Večeře a nocleh.
S, Oběd formou piknuku, V

Národní park Lake Manyara se nachází v severovýchodní Tanzanii a asi 2,5 hodiny cesty z letiště Kilimandžáro. Proto je také často navštěvován turisty, kteří míří stejným směrem dál k Ngorongoro a Serengeti. Celková rozloha parku je 330 km² a z toho 200 km² tvoří právě jezero Manyara. Park je ve světě známý hlavně svou raritou. Tou jsou „stromoví lvi“, kteří většinu dne tráví ve větvích akácií ve výšce 6 – 7 metrů nad zemí. V parku také nalézá útočiště značné množství ptactva. Můžete zde však vidět také slony, hrochy, zebry, buvoly, žirafy, impaly i další antilopy, ale také paviány, jejichž koncentrace zde je největší na světě.

 

Po snídani vyrazíte na safari do parku Tarangire. Safari v parku Tarangire. Oběd se bude podávat formou pikniku přímo v parku.

Později odpoledne návrat do Moshi do hotelu Chanya Lodge.

S, O, V

 

Národní park Tarangire se rozkládá na ploše téměř 2 600 km2 jihovýchodně od NP Lake Manyara. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Není tak frekventovaný jako severnější parky Serengeti a Ngorongoro, ovšem návštěvníci, kteří sem přijedou, mohou obdivovat zdejší baobabové lesy. Dalším magnetem jsou početná stáda slonů a celá plejáda dalších zvířat, jejichž hustota není o mnoho nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, celkem 550 druhů včetně 50 dravců. Tarangire je známé taky nespočtem termitišť, která jsou rozesetá po krajině.

Po snídani už následuje transfer na letiště a odlet zpět domů.

Mapa

Mapa zájezdu, rozdělená na safari a samotný výstup na Kiolimandžáro cestou Machame.

 

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Podobné zájezdy

Individuální 11 dní

Safari na divokém jihu Tanzanie
Tanzanie

Safari v opomíjených parcích Ruaha a Selous v divoké části jižní Tanzanie. Minimum turistů a nedotčené parky plné divoké zvěře. Luxusní ubytování ve 4* kempech.

Praha, Vídeň, jiné Tanzanie od 96 900 Kč
1. 11. - 13. 11. 2019 13 dní

To nejlepší z Keni s českým průvodcem
Keňa

To nejlepší ze safari v Keni se zkušeným průvodcem a lektorem focení Silvestrem Szabó.

Praha Keňa od 58 900 Kč