Výstup na Kilimandžáro cestou Machame a safari

Je Vaším snem pokořit nejvyšší horu Afriky? Máme pro Vás jedinečnou nabídku výstupu na Kilimandžáro trasou Machame s jedním aklimatizačním dnem navíc a s možností prodloužení o safari v parcích Lake Manyara, Tarangire a kráteru Ngorongoro. Je zde rovněž možnost pobyt prodloužit o pobyt na Zanzibaru. Safari můžeme upravit na míru přesně podle Vašich představ. Program níže prosím berte jen jako příklad možného itineráře - vše můžeme individuálně upravit. Můžeme rovněž zvolit jakoukoli výstupovou cestu.

Termín si můžete zvolit libovolný nebo v závislosti na cenách letenek.

Všechny informace o výstupu na Kilimandžáro jsme pro Vás sepsali do článku, která najdete ZDE.

Itinerář zájezdu

Odlet na Klimandžáro. Zvolte si odletové místo a my Vám pohledáme nejvhodnější let.

Volný den na aklimatizaci a odpočinek. Tento den proběhne briefing s průvodci, kteří Vás povedou na cestě k vrcholu Kilimandžára. Budete mít možnost si chybějící vybavení vypůjčit přímo na místě. Po briefingu společná večeře.
(S, V)*

*Strava, která je zahrnuta v ceně zájezdu: S - snídaně, O - oběd, V - večeře

Po snídani se vydáte cestu jeepem k bráně Machame, kde se setkáte s průvodci a portýri. Započne výšlap, který povede pralesem až do horské chaty Machame. Oběd bude podáván cestou.
Trek potrvá 5 - 7 hodin, 9 km, převýšení 1200 m.
Večeře, přenocování.
(S, O, V)

Po brzké snídani pokračujeme přes rašeliniště k náhorní plošině Shira. Oběd podáván ve výšce cca 3600 mnm formou pikniku. Po obědě výstup pokračuje až do kempu Shira. Cestou můžete pozorovat třeba vedlejší horu Mt. Meru.
Trek potrvá 5 - 7 hodin, 7 km, převýšení 845 m. Večeře, přenocování.
(S, O, V)

Po snídani cesta pokračuje na východ směrem k Barranco Valley. Budete stoupat až do výšky 4530 mnm k Lawa Tover a poté sestoupíte do údolí Barranco a ke kempu, který leží ve výšce 3950 mnm. Tento den je zároveň aklimatizační. Zvyknete si na vyšší nadmořskou výšku. Oběd podáván cestou.
Trek potrvá 6 - 8 hodin, 10 km, převýšení 1300 m. Večeře, přenocování.
(S, O, V)

Aklimatizační den.
Trek do Karanga Camp (4 035 m n.m.)
3 - 5 hodin, 6 km, převýšení 500 m.
(S, O, V)

Cesta pokračuje přes řeku a skalnaté plošiny. Po cestě musíte překonat pár strmých stěn. Oběd podáván cestou. Po 3 - 4 hodinovém výstupu dorazíte do kempu Barafu (4 650 m n.m.), který je vystavěn na skálách. Z kempu jsou nádherné výhledy na okolní krajinu.
Trasa 4 km, 615 m převýšení. Večeře, přenocování.
(S, O, V)

Přibližně o půlnoci vyrazíte na noční trek na vrchol. Terén není složitý, ale musíte překonat převýšení 1295 m. Za svítání dorazíte na vrchol Uhuru Peak, který je v nadmořské výšce 5 895 m. Po chvíli odpočinku na vrcholu se vydáte na sestup do chaty Mweka. Teplý oběd podáván v kempu Barafu. Pokračování v sestupu do kempu Mweka.
Jedná se o nejnáročnější den treku (délka treku 13 - 15 hod, 19 km). Večeře, nocleh.
(S, O, V)

Po snídani sestup zpět ke vstupní bráně Mweka. Oběd podáván cestou. Trasa 10 km, 3 - 4 hodiny. U brány obdržíte od vedení parku svůj certifikát za zdolání vrcholu. Přesun zpět do hotelu Mountain Inn a osobní volno (teplá sprcha po 7 dnech). Večeře, nocleh.
(S)

V případě, že jste se rozhodli neprodlužovat zájezd o safari, zde Váš pobyt končí. Transfer na letiště Kilimandžáro a odlet zpět.
(S)

V případě prodložení o safari po snídani vyrážíte směrem na západ do národního parku Lake Manyara, kde můžete spatřit stromové lvy a spoustu další zvěře. Oběd se bude podávat formou pikniku přímo v parku. Odpolední safari v parku Lake Manyara. Později odpoledne se vydáte dále směrem k chráněnému území Ngorongoro do oblasti Karatu. Ubytujete se v lodge Ngorongoro Farmhouse, dáte si večeři. Nocleh.
(S, O, V)

Národní park Lake Manyara se nachází v severovýchodní Tanzanii a asi 2,5 hodiny cesty z letiště Kilimandžáro. Proto je také často navštěvován turisty, kteří míří stejným směrem dál k Ngorongoro a Serengeti. Celková rozloha parku je 330 km² a z toho 200 km² tvoří právě jezero Manyara. Park je ve světě známý hlavně svou raritou. Tou jsou „stromoví lvi“, kteří většinu dne tráví ve větvích akácií ve výšce 6 – 7 metrů nad zemí. V parku také nalézá útočiště značné množství ptactva. Můžete zde však vidět také slony, b hrochy, zebry, buvoly, žirafy, impaly i další antilopy, ale také paviány, jejichž koncentrace zde je největší na světě.

Po snídani brzy ráno sestoupíte dolů do kráteru a čeká Vás safari v tzv. "osmém divu světa". Oběd ve formě pikniku bude podáván přímo v parku. Pozdě odpoledne dorazíte zpět do lodge Ngorongoro Farmhous v Karatu. Večeře, nocleh.
(S, O, V)

Chráněné území (kráter Ngorongoro) bývá označováno jako osmý div světa. A není divu. Na rozloze 8 300 km² žije přes 20 000 velkých savců včetně některých velmi vzácných druhů, jako je například nosorožec černý. Zvířata se mohou volně pohybovat i mimo kráter, zůstávají však v kráteru kvůli dobrým podmínkám. Převažuje zde travnatý porost, najdeme zde však i bažiny, kde žijí hlavně hroši, můžeme zde najít i nosorožce, slony, vodušky a opice. Koncentrace zvěře je tady opravdu vysoká, snad největší na celém světě. Lodge a campy, ve kterých se můžete ubytovat, jsou vystavěny na okrajích kráteru. Mezi nejluxusnější zdejší lodge patří například Ngorongoro Crater Lodge, který se nachází na jihozápadním okraji kráteru. Vzhledem k nadmořské výšce okolo 2 000 m.n.m. zde může být i poměrně chladno. Teploty na dně kráteru jsou vyšší. V chráněném území Ngorongoro žije také mnoho Masajů, odhadem asi 50 000, kteří se zde v kontrastu mnoha turistů a luxusu snaží přežít svým tradičním nomádským stylem života. Mezi zajímavá místa v kráteru patří například jezero Magadi. Je to mělké sodné jezero, na kterém se zdržuje velké množství plameňáků. Dalším zajímavým bodem je jezírko Mandusi Swamp, kde je pro změnu velká koncentrace hrochů.

Po snídani v lodgi se vydáte na poslední safari v Tanzanii a sice do parku Tarangire, kde můžete spatřit stromové lvy a spoustu další zvěře. Oběd formou pikniku. Odpoledne transfer na letiště Kilimandžáro a odlet zpět.
(S, O)

Národní park Tarangire se rozkládá na ploše téměř 2 600 km2 jihovýchodně od NP Lake Manyara. Jedná se o šestý největší národní park Tanzanie. Není tak frekventovaný jako severnější parky Serengeti a Ngorongoro, ovšem návštěvníci, kteří sem přijedou, mohou obdivovat zdejší baobabové lesy. Dalším magnetem jsou početná stáda slonů a celá plejáda dalších zvířat, jejichž hustota není o mnoho nižší než v kráteru Ngorongoro. Ze všech národních parků v zemi tu žije nejvíce druhů ptáků, celkem 550 druhů včetně 50 dravců. Tarangire je známé taky nespočtem termitišť, která jsou rozesetá po krajině.

Mapa

Mapa zájezdu, rozdělená na safari a samotný výstup na Kilimandžáro cestou Machame.

 

TERMÍN A CENY:

Termín individuální

Cena za osobu při velikosti skupiny 2, 4 nebo 6 osob (individuálně můžeme udělat libovolně velkou skupinu)

 

Výstup na Kilimandžáro cestou
Machame + 1 aklimatizační den

2 osoby

4 osoby

6 osob
57 900 Kč / osoba

50 900 Kč / osoba

49 900 Kč / osoba

Prodloužení o safari:

2 osoby

4 osoby

6 osob24 900 Kč / osoba

19 900 Kč / osoba

17 900 Kč / osoba

Cena bude individuálně upravena podle počtu osob a podle aktuálních cen letenek.

 


Cena zájezdu obsahuje:

Transfery z letiště do hotelu a zpět v Kilimandžáru.
2x nocleh v hotelu Chanya Lodge v Moshi, snídaně.
6x nocleh v průběhu výšlapu na Kilimandžáro cestou Machame, plná penze.
Stravování viz program výše.
Vstupy do národního parku Kilimandžáro.
Poplatky za kempování a záchranářské poplatky při výšlapu.
Polní výbava jako jídelní stan, stoly a židle během výšlapu.
Pitná voda během výšlapu.
Úschovna zavazadel v hotelu Chanya Lodge během treku.
Služby nosičů, kuchařů a portýrů během výšlapu.
Transfer z letiště na Kilimandžáru do Moshi a zpět.
Pojištění CK proti úpadku.
Povinný poplatek do garančního fondu.

V případě prodloužení o safari cena dále obsahuje:
2x nocleh v lodgi Ngorongoro Farmhouse, plná penze.
Služby anglicky hovořícího průvodce/řidiče po celou dobu safari.
Safari Jeep 4x4 Land Cruiser s otevírací střechou včetně jeho vybavení v průběhu safari v Tanzanii.
Vysokofrekvenční vysílačka pro komunikaci v parku s rangery, dalekohledy, cool box, wifi zdarma (v případě připojení)
Plnou penzi v průběhu celého safari. Vstupy do parků.

Cena zájezdu neobsahuje:

Mezinárodní letecká doprava.
Vstupní víza do Tanzanie (pořídíte po přistání na letišti za 50 USD/osoba).
Spropitné pro řidiče, průvodce a nosiče (pro řidiče doporučujeme 5 - 10 USD/osoba/den).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Nápoje u obědů a večeří v průběhu ubytování na safari.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy

Individuální 9 dní

Gorily, šimpanzi a safari v Ugandě
Uganda

Výlet za scenériemi Ugandy. Vydáte se na trek za horskými gorilami v Bwindi, šimpanzi v národním parku Kibale a poplujete lodí po kanálu Kazinga.

 

 

Libovolný Uganda od 94 900 Kč