Popis zájezdu

Termín na podzim 2020 je tady! Již tradiční zájezd s naším průvodcem Silvestrem jsme tentokráte trošku vylepšili a přidali také safari v parku Tsavo West. Tento zájezd Vás zavede pod největší africkou horu Kilimandžáro do slavného národního parku Amboseli. Poznáte také místní masaje, jejich tradiční způsob života, jejich zvyky. Z Amboseli se vydáme do největšího parku v Keni, Tsavo. Nejprve navštívíme západní část parku, Tsavo West. Projedeme mezi lávovými poli Shetani Lava až do parku. Uvidíme i leopardy? Z Tsavo West namíříme do soukromé přírodní rezervaci Ngutuni, která je součástí Tsavo East, kde na nás čeká vzrušující noční safari. Rangeři nám na zvířata vnoci pěkně posvítí. Ngutuni je lodge velice oblíbená zejména pro to, že z terasy můžete témeř nepřetržitě sledovat zvěř ze širokého okolí. Mnohdy stačí sledovat zvířata z pohodlí křesla s kávou či čajem v ruce. Následující den již pojedeme na safari do samotného Tsavo East. Na závěr odpočinek na krásné Diani Beach s all inclusive. To vše za doprovodu českého průvodce a experta na focení Silvestra Szabó, s odletem z Prahy s leteckou společností QatarAirways.

Itinerář

V 17:10 hod odlet z Prahy do Nairobi s jedním přestupem v Dauhá

Po příletu do Nairobi (ráno v 7:50) projdeme pasovou a vízovou kontrolou. Následně pojedeme do parku Amboseli. Po cestě budeme mít zastávky na občerstvení a WC v tzv. Curio Shopech, kde mimochodem můžete nakoupit i nějaké suvenýry. Ubytujeme se v kempu Kilima Safari Camp a po obědě nás čeká odpočinek. Odpoledne navštívíme masajskou vesnici, kde nám masajové předvedou, jak tradičním způsobem rozdělávají oheň, zatančí, zazpívají a dovolí nám nahlédnout do jejich domu. Večeře a nocleh v kempu Kilima.

Hned po brzké snídani vyrážíme do parku, kde strávíme dnešní den. V Amboseli budeme mít možnost za dobrého počasí spatřit majestátní Kilimandžáro, spousty slonů, lvy, hyeny, hrochy, zebry, žirafy a další divokou zvěř. Po ranním safari se vrátíme do kempu na oběd a odpočineme si. Po obědě se do parku vrátíme na odpolední safari. Večeře, nocleh.

Po snídani přejezdeme do západní části parku Tsavo. Počkáme na svůj konvoj a projedeme lávovými poly Shetani Lava, dodnes aktivní lávové pole. Cestou navštívíme prameny Mzima Springs, kde při troše štěstí spatříte hrochy, krokodýly z pozorovací prosklené kukaně, která je pod vodou. Návštěva Mzima springs je formou procházky. Ubytujeme se ve stylové lodgi Rhino Valley, odkud jsou nádherné pohledy na Tsavo West. Odpolední safari v Tsavo West - zkusíme najít leopardy! Po safari se vrátíme na večeři.

Dnes přejedeme do soukromé rezervace Ngutuni. Ngutuni je hojná na lvy, gepardy, žirafy, buvoly ad. Cestou do lodge si užijeme krátké safari v parku. Check-in v lodge Ngutuni, oběd. Po obědě si odpočineme u kávy a čaje. Po večeři následuje NOČNÍ safari v rezervaci. Rangeři nám na zvířata pěkně posvítí.

Dnes přejedeme do největšího národního parku v Keni - Tsavo East. Budeme mít možnost zachytit Keňu zase trochu jinak. Zdejší červená hlína, která je bohatá na železo a díky které jsou místní sloni nazýváni červenými, na nás už netrpělivě čeká. Cestou nás čeká dopolední safari a poté se ubytujeme ve Voi Safari Lodge s nádherným výhledem do parku, kde si již tradičně dáme oběd. Po odpočinku může začít naše odpolední safari v parku. Se západem slunce se do lodge vrátíme, dáme si večeři a budeme odpočívat.

Po snídani nás čeká poslední safari v parku. Oběd již budeme mít mimo park. Po obědě vyrážíme na druhou polovinu výpravy, na překrásnou Diani Beach na jižním pobřeží Keni. V podvečer se ubytujeme v all inclusive hotelu Diani Sea Lodge.

V těchto dnech již bude program malinko volnější. Milovníci podmořského života ocení celodenní výlet za delfíny a šnorchlování v mořském parku Kisite u ostrova Wasini. Nabízí se možnost navštívit Mombasu a nafotit motýly v parku Bamburi společně s návštěvou Mamba Village, kde je až 15 000 krokodýlů - steak z krokodýla mají vždy čerstvý. Západ slunce nad rezervací Shimba Hills je další úchvatný zážitek. To všechno a mnohem víc můžete zažít právě v těchto dnech. Krásná Diani Beach pak určitě splní veškerá Vaše očekávání opravdového tropického ráje na zemi.

Naše výprava končí. Odjíždíme na letiště a odlétáme zpět domů. :-) Přílet do Prahy ve středu 4.11.2020 v 06:55.

Trasa zájezdu

TERMÍN A CENY:

23. 10. - 3. 11. 2020

 

Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoj

59 900 Kč

Dítě do 12 let

46 900 Kč

Dítě do 18 let

56 900 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

8 000 Kč


Individuálně můžeme cenu upravit na rodinné stany nebo třílůžkové pokoje atd. Prosím, pište v sekci poznámka.


Cena zájezdu obsahuje:

Služby experta na fotografování divoké zvěře a služby českého průvodce Silvestra Szabó.
Leteckou dopravu včetně všech letištních poplatků a tax v ceně 18 300 Kč na osobu.
Transfery z letiště do hotelu a zpět v Mombase a Nairobi.
2x nocleh s plnou penzí v kempu Sentrim Amboseli Camp 4* v Amboseli.
1x nocleh s plnou penzí v lodgi Rhino Valley 4* v Tsavo West.
1x nocleh s plnou penzí v lodgi Ngutuni 3* v Ngutuni.
1x nocleh s plnou penzí v kempu Sentrim Tarhi Camp 4* v Tsavo East.
5x nocleh s all inclusive v hotelu Diani Sea Lodge 3*+ na Diani Beach v Keni.
Služby česky hovořícího průvodce po celou dobu safari.
Vstupy do parků v Keni viz program.
Safari minivan s otevírací střechou po celou dobu safari v KENI.
Plnou penzi v průběhu celého safari.
Dostatek pitné vody v průběhu safari.
Pojištění CK proti úpadku a povinný poplatek do GF.


Cena zájezdu neobsahuje:

Vstupní víza do Keni (žádost se podává elektronicky, poplatek je 52,53 USD, návod zde https://www.goafrika.cz/blog/jak-podat-zadost-o-viza-do-keni-12) nebo vízum vyřídíme za Vás za poplatek 1 500 Kč.
Spropitné pro řidiče (5 USD na osobu a den).
Alkoholické nápoje a stravování, které není uvedeno v itineráři.
Veškeré výdaje pro osobní potřebu.


Letový řád Qatar Airways:

1. CESTA: PRAHA - NAIROBI 23. ŘÍJNA 2020 (PÁTEK)
QR292   17:10  Praha > 23:35  Dauhá
QR1345 01:55  Dauhá > 7:50  Nairobi

2. CESTA: MOMBASA - PRAHA 3. LISTOPADU 2020 (ÚTERÝ)
QR1334 16:50  Mombasa > 23:05  Dauhá
QR289     2:30  Dauhá    >     6:55  Praha  (přílet do Prahy ve středu 4.11.2020)


Průvodce:

Silvestr Szabó

průvodce a lektor na Fotoexpedicích

Fotogalerie

Mám zájem o tento zájezd

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA
ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

Podobné zájezdy